Puszcza nie zwalnia tempa!

2017-10-28 23:05:00
W meczu 15. kolejki Nice 1 Ligi Górnik Łęczna przegrał z Puszczą Niepołomice 0:1. Zwycięską bramkę dla zespołu gości strzelił Bartosz Żurek.

Pierwszą, składną akcję w sobotnim meczu przeprowadzili gospodarze. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzał głową oddał Jarecki, ale pewnie w bramce interweniował Staniszewski. W kolejnej akcji bliski zdobycia gola był Szysz. Jego uderzenie minęło jednak słupek bramki beniaminka.

W 18. minucie znów bliscy gola byli gracze Górnika Łęczna. Strzał Bonina przeleciał nad poprzeczką bramki Staniszewskiego. Goście odpowiedzieli w 20. minucie. W polu karnym piłkę otrzymał Domański i nieznacznie się pomylił. W 23. minucie beniaminek objął prowadzenie. Domański dograł w pole karne do Żurka, a ten otworzył wynik spotkania. Po stracie bramki dalej przewagę mieli gospodarze, ale nie potrafili zamienić jej na dogodne sytuacje bramkowe.

Po zmianie stron to pierwsi groźniej zaatakowali zawodnicy prowadzeni przez Tomasza Kafarskiego.  W 57. minucie z dystansu strzelał Tymiński, ale znowu zabrakło skuteczności. Najlepszą okazję gospodarze mieli jednak w 73. minucie spotkania. Szerszeń uderzył głową, a w bramce fantastyczną interwencją popisał się Staniszewski, który zbił piłkę na poprzeczkę. Więcej ciekawych akcji nie zobaczyliśmy i Puszcza odniosła kolejne zwycięstwo w Nice 1 Lidze!

Górnik Łęczna – Puszcza Niepołomice 0:1