Puszcza – Górnik Łęczna 2:0

2018-05-21 01:33:00
Puszcza Niepołomice pozostaje w Nice 1 Lidze i to jest najważniejsza informacja po meczu 32. kolejki. Beniaminek wygrał z Górnikiem Łęczna 2:0.

Dla drużyny beniaminka mecz ułożył się fenomenalnie, bowiem w 4. minucie Mikołajczyk popisał się znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego i rutynowany bramkarz Górnika nawet nie zareagował. Niepołomiczanie nie zwalniali tempa, atakowali i byli najbliżsi powodzenia po uderzeniu w boczną siatkę Domańskiego.

W ekipie Górnika brylował Bonin. Weteran sam sobie rozgrywał i próbował wykańczać akcje. W kilku przypadkach zabrakło mu bardzo niewiele, by zaskoczyć Staniszewskiego. W ekipie Bogusława Baniaka widać było ogromną dysproporcję umiejętności. Nie tylko mowa o Boninie, bo generalnie rutyniarze spisywali się lepiej o młodszych graczy. Tych drugich było jednak na murawie więcej i dlatego lepsze wrażenie sprawiała bardziej zdyscyplinowana i lepiej poukładana Puszcza.

Po zmianie stron goście starali się atakować. Jednak to gracze beniaminka byli bliżsi gola. Gdyby nie Prusak, to już po strzale Stefanika w 73. minucie byłoby 2:0. Warto było poczekać, by zobaczyć szarżę Ryndaka. Skrzydłowy popędził prawą stroną, wdarł się w pole karne, piłkę sparował Prusak, lecz poprawka Ryndaka nie pozostawiła wątpliwości. Puszcza prowadziła 2:0.

Ekipa Tomasza Tułacza przypieczętowała wygraną i zagwarantowała sobie ligowy byt w Nice 1 Ligi w kolejnym sezonie.

Puszcza Niepołomice – Górnik Łęczna 2:0 (1:0)

1:0 Mikołajczyk 4’

2:0 Ryndak 84’

Żółte kartki: Stępień, Ryndak – Kasperkiewicz.

Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa).

Widzów: 710.

Puszcza: Staniszewski – Bartków, Stawarczyk, Czarny, Fryc – Ryndak (87’ Zawadzki), Stefanik, Uwakwe (46’ Stępień), Domański, Mikołajczyk (75’ Mikulec) – Orłowski.

Górnik: Prusak – Sasin, Pruchnik, Kasperkiewicz, Flis – Szewczyk, Łuszkiewicz, Mošnikov (74’ Karbowy), Bonin (86’ Jarecki), Szysz –Lebedyński (56’ Suchanek).