Przemysław Bargiel w AC Milan!

2017-07-12 13:51:00
Transfer Przemysław Bargiela z Ruchu Chorzów do włoskiego AC Milan został sfinalizowany!

Kierunek włoski w przypadku wychowanka „Niebieskich” pojawił się już w ubiegłym roku. W grudniu na treningi zaprosił go Inter Mediolan. Wkrótce ówczesny dyrektor klubu Massimiliano Mirabelli przeniósł się do Milanu i nie zapomniał o utalentowanym pomocniku Ruchu rozpoczynając starania o sprowadzenie Przemka do Włoch. Wczoraj oba kluby doszły do porozumienia, a dziś parafowano stosowne dokumenty. AC Milan ma na swoim koncie m.in. 18 tytułów mistrzowskich, pięć krajowych pucharów czy 7 Pucharów Europy.

 

Bargiel jest jednym z największych talentów naszej Akademii Piłkarskiej. Urodził się 26 marca 2000 r. w Rudzie Śląskiej. Piłkarskie treningi rozpoczął w UKS Ruch Chorzów. Na początku 2016 r., w wieku niespełna 16 lat, został włączony do kadry pierwszej drużyny i związał się z „Niebieskimi” pierwszą profesjonalną umową. 29 kwietnia ubiegłego roku zadebiutował w Ekstraklasie. Gdy wchodził na boisko w meczu z Cracovią, miał zaledwie 16 lat i 34 dni! W pierwszym zespole zanotował 6 występów. „Bargi” to także reprezentant Polski w swojej kategorii wiekowej.

 

– Przemysław Bargiel to wielki talent potrzebujący odpowiednich warunków do rozwoju swojego potencjału. Pod okiem wybitnych fachowców, jakimi bez wątpienia dysponuje AC Milan, będzie to dużo łatwiejsze niż w trakcie walki w pierwszoligowych spotkaniach Ruchu, gdy niejednokrotnie decydować będzie siła, a nie techniczna finezja – podkreśla prezes Ruchu.

 

– Transfer Bargiela do AC Milan przynosi naszemu klubowi nie tylko korzyść finansową, ale zaowocuje umową pomiędzy akademiami piłkarskimi Milanu i Ruchu. Jesteśmy przekonani, że taka współpraca przyniesie nam jeszcze większe korzyści. Decyzja nie była łatwa, ale biorąc pod uwagę przyszłość piłkarza, aspekt finansowy umowy oraz rozpoczęcie współpracy pomiędzy klubami Zarząd Ruchu Chorzów podjął decyzję o podpisaniu umowy transferu. Warunki kontraktu pozostają tajemnicą stron umowy – zakończył Janusz Paterman.

 

 

Autor: Ruch Chorzów, Fot. Ruch Chorzów