Przełamanie Stali Mielec!

2017-10-21 21:41:00
Stal Mielec przełamała się na własnym boisku i pewnie pokonała Chrobrego Głogów 3:0! To druga przegrana Głogowian z rzędu.

Do meczu ze Stalą, Chrobry przystąpił z największymi w tym sezonie stratami. Do Michała Pawlika i Bartosza Machaja dołączyli Sławomir Janicki oraz Robert Mandrysz. Być może to miało wpływ na początek spotkania, który zdecydowanie należał do gospodarzy. Już w 5. minucie Mateusz Cholewiak głową po wrzutce z rzutu rożnego pokonał głogowskiego bramkarza. A po chwili mogło być 2:0, bo ładnym uderzeniem z dystansu popisał się Krystian Getingier. Po tym piłka trafiła w poprzeczkę.

Chrobry nie był w stanie odpowiedzieć. Dwa razy próbował Marcel Gąsior, ale za pierwszym razem przymierzył dalej od słupka, za drugim był mocno naciskany przez rywala i skończyło się na upadku w polu karnym, a nie celnym strzale. Ożywiło się dopiero w końcówce. W 45. minucie miała miejsce najlepsza akcja pomarańczowo-czarnych. Futbolówkę wzdłuż bramki posłał Serhiy Napolov, ale nie zdołał tego zamknąć nabiegający Karol Danielak.

Druga połowa mogła zacząć się od wyrównującej bramki Chrobrego, ale wyszło z tego 2:0. W 48. minucie ładnie zza pola karnego przymierzył Maciej Kona i niewiele mu zabrakło do celu. Nie mylili się za to gracze gospodarzy, bo w 51. minucie kolejne dośrodkowanie Getingera (asystował przy pierwszym golu) zamknął Piotr Marciniec, a w 62. minucie przy mocnym dogranie wzdłuż bramki Mateusz Gancarczyka nogę dostawił Dejan Djermanovic. To wystarczyło, by było 3:0.

Głogowianie nie poddali się i walczyli do końca, jednak w ogóle nie wychodziło. W sytuacji sam na sam Konrad Kaczmarek przegrał pojedynek z broniącym Radosławem Majeckim. Lepszej szansy na złapanie kontaktu nie było.

Chrobry przegrał więc ze Stalą i czeka go długa, smutna podróż powrotna do Głogowa. To być może czas na poukładanie sobie tego wszystkiego, bo przed zespołem dwa bardzo trudne pojedynki, w środę w Pucharze Polski z Arką Gdynia i później z Chojniczanką Chojnice.

Stal Mielec - Chrobry Głogów 3:0 (1:0)

1:0 Cholewiak 5'

2:0 Marciniec 51'

3:0 Djermanovic 62'

Żółte kartki: Bach, Ilków-Gołąb, Napolov, Gąsior.

Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa).

Widzów: 3024.

Stal: Majecki - Kiercz, Leandro, Cholewiak (81' Misztal) , Gancarczyk M. (72' Swędrowski), Djermanovic, Getinger (67' Lech), Sadzawicki, Marciniec, Banaszewski, Grodzicki.

Chrobry: Gospodinov - Ilków-Gołąb, Michalski, Stolc, Danielak, Bach, Gąsior, Kona, Napolov, Machaj M. (65' Kowalczyk), Trytko (65' Kaczmarek).