Przełamanie GieKSy

2017-11-05 11:18:00
Po dwóch porażkach z rzędu, GKS Katowice zainkasował trzy punkty pokonując u siebie Olimpię Grudziądz 2:0.

GieKSa przystępowała do meczu po dwóch derbowych porażkach. Dla zespołu z Katowic była to okazja, by przełamać złą serię i podreperować nieco dotychczasowy słaby dorobek punktowy. Olimpia spisuje się w tym sezonie przeciętnie i pozostawała bez wygranej od czterech kolejek.

To właśnie jednak goście śmielej rozpoczęli spotkanie i starali się zagrażać GieKSie dzięki wysokiemu pressingowi. GKS miał kłopot z konstruowaniem akcji i największe zagrożenie stwarzał po stałych fragmentach gry. W pierwszej połowie bliski zdobycia gola był też po szybkiej wymianie piłki Oktawian Skrzecz, ale w ostatniej chwili zatrzymała go obrona rywali. Goście także mieli swoje szanse i kilka razy zmusili Sebastiana Nowaka do interwencji.

W drugiej połowie GieKSa była o wiele skuteczniejsza. Gospodarze wyprowadził na prowadzenie Łukasz Zejdler, który błysnął refleksem i dobił strzał Mateusza Mączyńskiego. Niedługo później fenomenalnym uderzeniem z dystansu popisał się Wojciech Kędziora, który trafił idealnie w okienko bramki rywali. GieKSa była w natarciu i do końca walczyła o zdobycie kolejnych goli. Ostatecznie skończyło się na dwubramkowej wygranej.

GKS Katowice - Olimpia Grudziądz 2:0 (0:0)

1:0 Zejdler 57'

2:0 Kędziora 63'

Żółte kartki: Zejdler, Ćerimagić, Mandrysz - Wolski, Popiela.

Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa).

GKS Katowice: Nowak – Frańczak, Klemenz, Midzierski, Mączyński – Skrzecz, Sulek, Zejdler, Foszmańczyk, Cerimagić (62' Prokić) – Kędziora (71' Mandrysz).

Olimpia Grudziądz: Małecki - Ciechanowski, Żitko, Wełna, Woźniak - Michalik, Wolski, Handzlik (58' Bancessi), Klichowicz (62' Klimczak), Kaczmarek - Kowal (75' Popeia).

Autor: GKS Katowice, Fot. GKS Katowice