Przełamanie GieKSy

2017-09-30 22:56:00
W meczu 11. kolejki Nice 1 Ligi GKS Katowice wygrał na wyjeździe z Drutex-Bytovią Bytów 2:1. Tym samym katowiczanie przełamali serię pięciu spotkań ligowych bez zwycięstwa.

Lepiej w spotkanie weszła GieKSa. Już w 5. minucie prowadzenie mógł dać katowiczanom Armin Ćerimagić, który pojawił się z lewej strony w polu karnym i uderzył płasko, ale jego strzał obronił Andrzej Witan. Swoją okazję miał w 17. minucie także Jakub Yunis, jednak uderzył nieczysto głową piłkę w obrębie "szesnastki".

Bytovia stawiała na akcje skrzydłami i odpowiedziała dwoma groźnymi strzałami, jednak na posterunku był Sebastian Nowak, albo gospodarzom brakowało precyzji. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, gola do szatni z dystansu po efektownym strzale przy prawym słupku zdobył Adrian Błąd. Po tym trafieniu sędzia zakończył pierwszą połowę.

Po zmianie stron Bytovia starała się odrobić stratę, a katowiczanie skupili się na defensywie i wybijaniu z rytmu rywali. Sytuacji było niewiele. W 54. minucie Maksymilian Hebel już minął Sebastiana Nowaka, ale jego strzał zatrzymał na linii bramkowej Tomasz Midzierski. Na kwadrans przed końcem sztuka wyrównania udała się gościom po trafieniu w polu karnym z kilku metrów Michała Jakóbowskiego i było nerwowo.

Ostatnie słowo należało jednak do Trójkolorowych. Adrian Frańczak popisał się rajdem lewą stroną i dośrodkowaniem, a jego akcję na lewym słupku zamknął wprowadzony Wojciech Kędziora, dając bardzo cenne trzy punkty ekipie z Bukowej, bo dotychczas Bytovia w lidze w pięciu spotkaniach zwyciężyła cztery razy.

Drutex-Bytovia Bytów - GKS Katowice 1:2 (0:1)