Przełamać fatalną passę

2017-11-18 09:21:00
W sobotę zawodnicy Olimpii po raz ostatni wybiegną na swoje boisko. Przeciwnikiem będzie Zagłębie Sosnowiec.

Podopieczni Dariusza Dudka udali się w daleką podróż do Grudziądza, gdzie do tej pory Zagłębie Sosnowiec notowało same porażki i remisy. 

 

Klub z Zagłębia Dąbrowskiego w minionych kilku tygodniach zanotował jednak zwyżkę formy i powoli pnie się w górę tabeli. Zwycięstwa z Chrobrym Głogów, Stomilem Olsztyn, Ruchem Chorzów, a także remisy ze Stalą Mielec, Drutex-Bytovią Bytów, Podbeskidziem Bielsko-Biała i GKS-em Tychy sprawiły, że podopieczni Dariusza Dudka są niepokonani od końca września i na półmetku rywalizacji w Nice 1 Lidzie zajmują ósme miejsce, z dorobkiem 23 punktów.

 

Coraz lepszy bilans jak dotąd nie przełożył się jednak na solidne zdobycze w spotkaniach wyjazdowych. W tym przypadku Zagłębie jest jedyną ekipą w rozgrywkach, która nie wygrała ani razu, mimo ośmiu szans. Kurs w Fortunie, że Zagłębie wygra przynajmniej jedną połowę wynosi 1.7.

 

Jednak Olimpia Grudziądz notuje ostatnio bardzo złą passę czterech porażek pod rząd. Morale oraz atmosfera po prostu nie może być optymistyczna do radości z gry w piłkę nożną. Zawodnicy trenera Jacka Paszulewicza wygrali ostatni raz 1 października i z całą pewnością do meczu z Zagłębiem przystąpią bojowo nastawieni. 

 

Sosnowiczanie w pierwszym starciu z Olimpią, przegrali na Stadionie Ludowym w ramach inaugurującego spotkania sezonu 2017/18 0:1. Kurs w Fortunie na przedział bramek 0-1 wynosi 3.1. Okazja na rewanż nadarzyła się jeszcze w tym roku kalendarzowy.


W całej historii gier Zagłębie Sosnowiec spotkało się z Olimpią Grudziądz dziewięciokrotnie. Jak pokazuje przeszłość tylko i wyłącznie raz Zagłębie uporało się z zespołem z Grudziądza, a było to w sezonie 2009/10. Cztery razy padł podział punktów jak i również cztery razy lepsi okazali się Biało-Zieloni. 

Autor: Zagłębie/Olimpia, Fot. Olimpia Grudziądz