Przegrana na początek zgrupowania

2017-07-14 15:10:00
Olimpia Grudziądz przegrała z zespołem Tennis Borussia Berlin 2:0. Był to pierwszy sprawdzian Biało-Zielonych na obozie przygotowawczym w Gniewinie.

Pierwsza połowa to wyrównana gra z obu stron. Grudziądzanie skrzydłami próbowali przedrzeć się przez obronę niemieckiej drużyny. Bardzo aktywnie zagrali Ciechanowski z Kaczmarkiem, którzy dali się we znaki obrońcom berlińskiej ekipy. W środku pola dobry mecz zagrali Eusébio Bancessi z Janickim. Najlepszą szansę na zdobycie bramki miał Wołodymyr Kowal, jednak strzelił zbyt lekko. Po 45 minutach było 0:0. 

 

W przerwie trener Paszulewicz zmienił 8 piłkarzy. Jednak to berlińczycy otworzyli wynik spotkania. W 48. minucie Muzyka strzałem z 16 metrów pokonał Dragan Erkic. Po utracie bramki Olimpia chciała szybko wyrównać wynik spotkania. W środku pola dobre spotkanie rozgrywał Kurowski z Ferugą, którzy prostopadłymi podaniami uruchamiali Michalika i Salmikivi. W 55. minucie w pole karne dośrodkowywał Michalik, jednak piłka minimalnie minęła Salimivi. W końcówce kilka szans mieli grudziądzanie, jednak strzały Salmikivi oraz Wawryszczuka nie znalazły drogi do bramki drużyny z Berlina. W 83. minucie kontra drużyny z Berlina zakończonalia strzałem w długi róg ustaliła wynik spotkania. 

 

Olimpia Grudziądz - Tennis Borussia Berlin 0:2 (0:0)

 

0:1 Erkic 48'
0:2 Erkic 83'

 

I połowa: Patryk Królczyk - Damian Ciechanowski, Sebastian Chruściel, Matic Žitko, Marcin Woźniak - Maciej Wolski, Marcin Kaczmarek, Eusébio Bancessi, Radosław Janicki, Michał Trąbka -Wołodymyr Kowal.

 

II połowa: Wojciech Muzyk - Nikodem Zatorski (Miłosz Waszczuk 83'), Sebastian Chruściel, Marcin Woźniak, Jakub Wawszczyk - Kamil Kurowski, Daniel Feruga, Damian Michalik, Michał Wawryszczuk, Michał Trąbka (Marcin Poręba 60') - Ville Salmikivi

 

">

Autor: Olimpia Grudziądz, Fot. Olimpia Grudziądz