Przegląd Filmów Piłkarskich w Krakowie!

2017-06-14 17:57:00
W dniach 26 – 29 czerwca w Krakowie odbędzie się ​Przegląd Filmów Piłkarskich, który towarzyszy Mistrzostwom UEFA EURO U21. W k​inie ARS zostanie pokazanych jedenaście dokumentalnych tytułów, w tym siedem polskich premier oraz jeden pokaz specjalny.

W trakcie Przeglądu zaplanowano spotkania z twórcami filmów, sportowcami i dziennikarzami. Organizatorami imprezy są: Polski Związek Piłki Nożnej oraz Fundacja Piłkarstwa Polskiego. Wstęp na pokazy jest bezpłatny. Liczba zaproszeń na każdy seans jest ograniczona.

 

Celem Przeglądu jest upowszechnianie kultury sportowej i filmowej. Ze względu na edukacyjny i niekomercyjny charakter wstęp na pokazy jest bezpłatny.  Każdego dnia od godziny 14.00 na dwóch salach zostanie wyświetlonych 6 filmów. Zaproszenia będzie można rezerwować poprzez serwis kina lub w jego kasie w dniach Przeglądu.

 

Program Przeglądu:

 

1. Chcę Więcej – reż. Łukasz Wiśniowski, Polska, 2016

2. Czyści/ Forever Pure – reż. Maya Zinshtein, Izrael, Wielka Brytania, Norwegia, Irlandia, 2016

3. Fc Afro-Napoli/Loro Di Napoli – reż. Pierfrancesco Li Donni, Włochy, 2015

4. Haiti: Więcej Niż Futbol/Inside Haiti – reż. Benoit Do Quang, Belgia, 2017

5. Jorge Sampaoli: Rewanż Skreślonego/El Zurdo, Revancha Del Ninguneado – reż. Roberto Cox, Argentyna, 2016

6. Ronaldo – reż. Anthony Wonke, Wielka Brytania, Hiszpania, 2015

7. The Juventus Story/ Black And White Stripes. The Juventus Story – reż. Marco La Villa, Mario La Villa, USA, Włochy, 2015

8. Trampkarze – reż. Marcin Filipowicz, Polska, 2015

9. W Sercu Trójkolorowych/ Au Coeur Des Bleus - reż. Farid Kounda, Francja, 2016

10.W Środku Wulkanu/ Inside a Volcano – Islandia, 2016, reż. Saevar Gudmundsson

11.WIN! – USA, 2016, reż. Justin Webster

 

Wydarzenie zakończy pokaz specjalny najnowszego filmu Jana Kidawy-Błońskiego “Gwiazdy” z udziałem jego twórców. – Przegląd Filmów Piłkarskich jest niezwykłym projektem w historii piłkarskich mistrzostw Europy. Może być inspiracją dla federacji innych krajów, aby wzbogacać duże imprezy piłkarskie takimi filmowymi  wydarzeniami –  podkreśla Prezes PZPN Zbigniew Boniek.

 

Podczas Przeglądu widzowie będą mogli spotkać się z Tomaszem Smokowskim po filmie „W sercu Trójkolorowych”, Tomaszem Ćwiąkałą i Mateuszem Święcickim po filmie „Jorge Sampaoli: Rewanż Skreślonego” oraz z autorami Magazynu Kopalnia po filmie „Czyści”.

 

Partnerem Przeglądu jest UEFA, Patronat objął Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

 

 

Autor: Przegląd Filmów Piłkarskich, Fot. Przegląd Filmów Piłkarskich