Przedostatnia jesienna szansa Pogoni

2017-11-12 00:01:00
W przedostatnim meczu na własnym stadionie w tym roku, Pogoń Siedlce podejmie Raków Częstochowa.

Podopieczni Marka Papszuna w dobiegającej końca rundzie zapracowali na miano rewelacji rozgrywek. Raków w sezonie 2016-17 nie miał sobie równy na boiskach II ligi, a obecnie znakomicie sobie radzi na zapleczu ekstraklasy. Domeną czerwono-niebieskich stały się mecze wyjazdowe (5 zwycięstw i 2 porażki). Beniaminek w ostatnich czterech meczach zgarnął osiem punktów. Raków jest też najskuteczniejszym zespołem na zapleczu ekstraklasy. Kurs w Fortunie, że goście strzelą bramkę w obu połowach wynosi 3.55.

 

Najlepszym strzelcem Rakowa jest doskonale znany w Siedlcach Adam Czerkas. Wychowanek Podlasia Sokołów Podlaski zdobył w tym sezonie pięć bramek. Liderem drugiej linii jest Rafał Figiel, który z 8 ostatnimi podaniami przewodzi w klasyfikacji asystentów Nice 1 Ligi. Siedleccy defensorzy będą również musieli zwrócić baczną uwagę na Tomáša Petráška. Dwumetrowy defensor z Czech jest ogromnym zagrożeniem przy każdym stałym fragmencie gry Rakowa (nawet wrzutach z autu!). Warto także zwrócić uwagę na taktykę Rakowa, która często ulega zmianom, ale w wielu meczach wyjściową można rozpisać jako 3-4-3.

 

Czerkas nie jest jedynym ekspogonistą w barwach Rakowa. Szansę na ponowny występ na Stadionie Miejskim w Siedlcach mogą również otrzymać Hubert Tomalski i Krystian Wójcik.

 

Raków to klub, który znakomicie kojarzy się siedleckim kibicom. Na mecie sezonu 2014-15 Pogoniści walczyli z Rakowem o miejsce na zapleczu ekstraklasy. W Siedlcach było 1:1, a wyrównującą bramkę zdobył w ostatniej minucie Donald Djoussé. Rewanż w Częstochowie cieszył się ogromnym zainteresowanie, zdecydowanie większym niż podają oficjalne statystyki. Na trybunach przestarzałego stadionu przy Limanowskiego zasiadło grubo ponad 100 sympatyków siedleckiej Pogoni. Mecz zakończył się zwycięskim remisem 2:2. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli: Antonio Calderón z karnego oraz Djoussé. Wszystkie trafienia dla Rakowa zaliczył Wojciech Reiman. Kurs w Fortunie, że w pierwszej połowie padnie tyle bramek co w drugiej wynosi 3.1. 

Autor: Pogoń Siedlce, Fot. Pogoń Siedlce