PP: Raków wygrywa z Lechem, Chrobry z Pogonią Siedlce

2018-10-30 22:16:00
Raków Częstochowa pokonał Lecha Poznań i zameldował się w kolejnej fazie Pucharu Polski. Chrobry Głogów wygrał w Siedlcach, a w Bytowie gospodarze musieli uznać wyższość Śląska Wrocław.

Śląsk Wrocław losy meczu właściwie rozstrzygnął w pierwszej połowie. Po upływie dwóch kwadransów wynik spotkania otworzył Damian Gąska, a jeszcze przed zmianą stron goście prowadzili już różnicą dwóch goli. W 43. minucie piłkę do własnej bramki niefortunnie skierował bramkarz Bytovii Bytów Mateusz Oszmaniec. Wynik meczu mógłby być zupełnie inny, bo w pierwszych minutach spotkania Michał Jakóbowski najpierw trafi w słupek, a chwilę później Juliusz Letniowski w spojenie słupka z poprzeczką. Bytovia nieskuteczna była także w drugiej połowie.

W drugiej połowie długo utrzymywał się taki sam rezultat, a gospodarze przed szansą strzelenia przynajmniej bramki kontaktowej byli w 75. minucie. Czerwoną kartką przez arbitra ukarany został Igor Tarasovs i Śląsk musiał grać w osłabieniu. Bytowianie nie zdołali jednak wykorzystać gry w przewadze, a wręcz przeciwnie – decydujący cios zadali wrocławianie. W 82. minucie świetnie z dystansu uderzał Damian Gąska i ustalił wynik na 3:0.

Bytovia Bytów – Śląsk Wrocław 0:3 (0:2)
Bramki: Damian Gąska 38', 82', Mateusz Oszmaniec 43' (s)

Bardzo dobrą formę podtrzymał lider Fortuna 1 Ligi. Raków Częstochowa w meczu z Lechem Poznań od razu narzucił swój styl gry i już w 3. imnucie prowadził 1:0. Kolejne minuty również były ciężkie dla „Kolejorza”, a Sebastian Musiolik miał przynajmniej dwie dobre okazje, by pokonać Buricia – raz trafił prosto w bramkarza, innym razem minął się z dobrze dośrodkowaną piłką. Lech dostał swoją szansę dopiero w 22. minucie, gdy Maciej Gajos uderzył obok bramki, a następnie Jakub Szumski musiał interweniować po strzale Dioniego. Jednak po każdej sytuacji Raków odpowiadał uspokojeniem swojej gry i nerwów, potrafiąc podnieść pressing i odebrać piłkę na połowie gości.

Raków pod koniec spotkania podwyższył prowadzenie, ale sędzia po użyciu systemu VAR anulował to trafienie. To jednak nie wybiło z rytmu gospodarzy, którzy w pewnym stylu utrzymali prowadzenie i zameldowali się w kolejnej fazie Pucharu Polski.

Raków Częstochowa – Lech Poznań 1:0
Bramka: Miłosz Szczepański 3'

Chrobry Głogów to kolejny zespół Fortuna 1 Ligi, który zameldował się w następnej rundzie rozgrywek o Puchar Polski. W 1/16 finału głogowianie pokonali na wyjeździe Pogoń Siedlce 2:1. W pierwszej połowie do siatki rywali dwukrotnie trafiał Konrad Kaczmarek, a jedyne na co było stać siedlczan, to honorowe trafienie w doliczonym czasie gry – gola strzelił Adam Pazio.

Pogoń Siedlce – Chrobry Głogów 1:2 (0:2)
Bramki: Adam Pazio 90' (k) - Konrad Kaczmarek 12', 25'

Autor: laczynaspilka.pl/1liga.org, Fot. 400mm.pl