PP: Puszcza Niepołomice w ćwierćfinale

2018-12-04 15:42:00
Puszcza Niepołomice pokonała w 1/8 Wisłę Płock 3:1 i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski!

Od początku meczu Puszcza Niepołomice była nastawiona na grę z kontry z wyżej notowanym rywalem. Gospodarze objęli prowadzenie już w pierwszym kwadransie gry po golu Marcina Orłowskiego. Potem swoje okazje mieli Stefańczyk, Stlić oraz Uryga, ale wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Początek drugiej części spotkania należał znowu do graczy Tomasza Tułacza. Jednak świetne interwencje Żynela po strzałach Drzazgi i Tomalskiego uchroniły Wisłę od straty bramki. Goście mogli wyrównać, ale w sytuacji sam na sam w 60. minucie spotkania pomylił się Zawada. W 73. Minucie Puszcza podwyższyła prowadzenie. Podanie Drzazgi na gola zamienił Szczepaniak. To nie był jednak koniec emocji na stadionie w Niepołomicach.

Wisła w 80. Minucie zdobyła gola kontaktowego, a Mleczkę pokonał Stępiński. Chwilę później sam na sam wyszedł Drzazga, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Wisły. Awans w doliczonym czasie gry strzałem na 3:1 ustalił Tomalski! Puszcza zagra w ćwierćfinale.

Tym samym zespół z Małopolski wyrównał swoje osiągnięcie z sezonu 2016/2017, kiedy to w 1/4 zagrał z Pogonią Szczecin.

Puszcza Niepołomice - Wisła Płock 3:1 (1:0)

Marcin Orłowski 12’, Łukasz Szczepaniak 73’, Hubert Tomalski 90’ - Patryk Stępiński 80’.