PP: Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Lechia Gdańsk w Polsacie Sport

2018-12-05 15:49:00
W 1/8 finału Pucharu Polski Bruk-Bet Termalica podejmie Lechię Gdańsk. Po pucharowym zwycięstwie nad Cracovią (2:0), gospodarze staną przed szansą wyeliminowania kolejnej drużyny z Ekstraklasy. Tym razem zadanie będzie o wiele trudniejsze, ponieważ przyjdzie im się zmierzyć z liderem najwyższej klasy rozgrywkowej. Transmisja meczu Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Lechia Gdańsk w Polsacie Sport.

Jeszcze w zeszłym sezonie obydwie drużyny mierzyły się w Ekstraklasie. Obecnie Termalica to dziewiąty zespół w tabeli Fortuna 1 Ligi. Rywale z Pomorza spisują się o wiele lepiej, będąc na czele stawki LOTTO Ekstraklasy. Wspomniane kluby ostatni raz spotkały się pod koniec ubiegłego sezonu. W Gdańsku górą były „Słonie” wygrywając 1:0.

 

Trener gospodarzy Marcin Kaczmarek przyznaje, że pokonanie świetnie spisujących się gdańszczan będzie trudnym zadaniem.

 

– Lechia wygrywa ze wszystkimi. Postaramy się z nią powalczyć, chociaż nie będzie łatwo. Zdajemy sobie sprawę, że zmęczenie moich zawodników się nawarstwia. Postaramy się na tyle zregenerować zespół, żeby wypaść z jak najlepszej strony. To będzie ciekawy mecz dla kibiców – powiedział szkoleniowiec na łamach oficjalnej strony klubowej.

 

Drużyna prowadzona przez Piotra Stokowca ma jeszcze do rozegrania trzy mecze ligowe przed przerwą zimową. Z kolei gospodarze zakończyli już jesienne zmagania w ramach 1 Ligi. Zawodnik niecieczan Jacek Kiełb zapowiedział, że drużyna chce w dobrym stylu pożegnać się z kibicami na najbliższe miesiące.

 

– Sezon jeszcze dla nas się nie skończył. Przed nami prestiżowe spotkanie w Pucharze Polski. Chcemy zaprezentować się w nim z jak najlepszej strony. Zrobimy wszystko, żeby tak było. Zależy nam bardzo, żeby z kibicami pożegnać się w jak najlepszych nastrojach – zapewniał pomocnik.

 

Transmisja meczu Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Lechia Gdańsk od godziny 16:45 w Polsacie Sport. Komentują Tomasz Smokowski oraz Tomasz Hajto.

Autor: Polsat Sport, Fot. 400mm.pl