Pożegnanie z Nice 1 Liga

2017-06-02 18:18:00
Dla Znicza Pruszków będzie to ostatni mecz w tym sezonie w gronie pierwszoligowców. Beniaminek już tydzień temu stracił szansę na pozostanie w Nice 1 Lidze. Olimpia Grudziądz ma jeszcze cień szansy na awans do ekstraklasy.

Znicz po awansie w zeszłym sezonie wraca do II ligi. Już przed ostatnią kolejką wiadome jest, iż zespół z Mazowsza czeka powrót do niższej ligi. Od początku rozgrywek Znicz był na spadkowej pozycji w lidze i tak pozostało do samego końca.

Nie pomogły zmiany w sztabie trenerskim dokonywane w trakcie sezonu. W tej chwili zajmują przedostatnią pozycję w tabeli i po 33 kolejkach zdobyli 30 punktów. We wszystkich spotkaniach ligowych, zwycięsko wychodzili ośmiokrotnie, sześć razy dzielili się punktami i aż 19 razy schodzili pokonani - jest to najsłabszy wynik w całej lidze. Ponadto stracili aż 63 bramki (tyle samo co MKS Kluczbork i jest to najgorszy wynik ze wszystkich zespołów z zaplecza Ekstraklasy) i strzelili 35 goli.

Statystyki nie przemawiają więc za Zniczem, ale na pewno zawodnicy Andrzeja Prawdy będą chcieli się godnie pożegnać z Nice 1 Ligą i nie będzie to łatwy mecz.

Olimpia ma jeszcze matematyczne szanse na awans. Nie zależy on jednak od Biało-Zielonych, a od wyników innych spotkań. W ostatnich pięciu spotkaniach wyjazdowych Olimpia zdobyła 10 punktów, tylko raz przegrywając z Górnikiem Zabrze.

Pierwsze nasze spotkanie w historii miało miejsce w tym roku - 15. marca. Spotkanie było dwukrotnie przekładane, najpierw z powodu powołań zawodników do młodzieżowych reprezentacji, a następnie z powodu złego stanu boiska. Spotkanie odbyło się w końcu w połowie marca. Zawodnicy Znicza sprawili Biało-Zielonym mnóstwo problemów. Dopiero w 81. minucie po świetnym strzale zza pola karnego Jakuba Łukowskiego Olimpia wyszła na prowadzenie i do końca spotkania już go nie oddała. Kurs w Fortunie na przedział bramek 0-1 wynosi 3.3.

Autor: Olimpia Grudziądz, Fot. Olimpia Grudziądz