Powtórka z wiosny

2017-10-27 22:48:00
Nie zobaczyliśmy bramek w meczu inaugurującym 15. kolejkę Nice 1 Ligi. Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Sosnowiec 0:0.

Pierwsza połowa meczu przebiegła bez bramek, ale obie drużyny miały kilka ciekawych sytuacji do trafienia do siatki. W polu karnym Zagłębia jak zwykle piłka szukała Pawła Tomczyka, najlepszą okazję miał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zgraniu głową przez jednego z kolegów z zespołu. Tomczyk z bliskiej odległości uderzył jednak głową ponad bramką. Po drugiej stronie aktywny był Szymon Lewicki, były gracz Górali, kapitalnie złożył się do strzału głową, po którym piłka trafiła w poprzeczkę.

Końcówka pierwszej połowy przebiegała jednak pod dyktando Podbeskidzia, która nacierało coraz mocniej, ale brakowało wykończenia. Groźnie było, gdy Miłosz Kozak dryblował w polu karnym z trzema obrońcami na plecach, oraz chwilę później gdy Bartosz Jaroch uderzał z 20 metrów, ale niecelnie. Gdy sędzia kończył pierwszą połowę kibice Górali mogli czuć niedosyt. Na drugą połowę goście zdecydowali się przeprowadzić jedną zmianę – na boisku zobaczyliśmy Vamarę Sanogo, a zatem Zagłębie wzmocniło siłę ataku.

W drugiej połowie drużyny zmieniły strony, ale nie zmieniły się nazwiska zawodników, którzy stanowili największe zagrożenie nadal Szymon Lewicki nękał Wojciecha Fabisiaka, a Dawida Kudłę niepokoił Paweł Tomczyk. Młody zawodnik TSP po dwójkowej akcji z Podgórskim minął dwóch obrońców i uderzył na bramkę, ale Kudła spisał się znakomicie. Nie gorzej w bramce radził sobie Fabisiak i to między innymi dlatego mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Zagłębie Sosnowiec 0:0

Żółte kartki: Jaroch, Hanzel, Sierpina – Cichocki, Sulewski, Milewski, Sanogo.

Podbeskidzie: Fabisiak - Jaroch, Wiktorski, Malec, Magiera - Hanzel, Rakowski (75' Sabala) - Kozak, Podgórski (58' Iliev), Sierpina – Tomczyk (88' Sobczak)

Zagłębie: Kudła - Jędrych, Nowak, Nawotka, Cichocki, Milewski, Udovicić, Banasiak (46' Sanogo), Wrzesiński (80' Mularczyk), Sulewski, Lewicki

Autor: Podbeskidzie, Fot. Podbeskidzie