Pościg za liderem

2018-09-10 09:43:00
W 9. kolejce rozegrano trzy spotkania. Do niespodzianki doszło w Krakowie, gdzie Raków zremisował z Garbarnią. Potknięcie lidera wykorzystała grupa pościgowa. Zarówno Bytovia, jak i Sandecja pewnie pokonały swoich rywali.

Bytovia Bytów po trzech domowych meczach w tym sezonie, w czwartym odniosła pierwsze zwycięstwo. „Czarne Wilki” pewnie pokonały GKS Tychy aż 4:1 i obroniły pozycję wicelidera Fortuna 1 Ligi. Ponadto po sobotnim spotkaniu ekipa Adriana Stawskiego została najskuteczniejszym zespołem w lidze. Bytovia ma już na koncie 19 strzelonych bramek. Tyszanie pozostają w gronie czterech zespołów, które nie odniosły w tym sezonie zwycięstwa na wyjeździe.

Czwarte z rzędu zwycięstwo zanotowała Sandecja Nowy Sącz. Tym razem zespół Tomasza Kafarskiego pokonał beniaminka – Wartę Poznań 3:1. Gol Michała Grobelnego zakończył passę 385 minut bez straconej bramki Biało-Czarnych. „Duma Wildy” kontynuuje serię pięciu meczów bez wygranej. Dzięki zwycięstwu, Sandecja umocniła się na trzecim miejscu w tabeli i nad czwartymi Wigrami ma cztery punkty przewagi.

Lider nie wygrał po raz szósty z rzędu. Raków Częstochowa zremisował z Garbarnią Kraków na Stadionie Miejskim w Krakowie. Szansę na zwycięstwo zespołu Marka Papszuna zaprzepaścił w 88. minucie Dariusz Formella, który nie wykorzystał rzutu karnego. Z kolei gola dla Garbarni zdobył Dawid Nowak, dla którego było  to pierwsze trafienie od półtora roku. Dla bramkarza Rakowa był to pierwszy puszczony gol po 487 minutach! Mimo remisu ekipa z Rakowa pozostała liderem Fortuna 1 Ligi, ale przewaga nad Bytovią i Sandecją zmalała do dwóch punktów.