Polepszyć sobie nastroje

2017-11-11 22:42:00
Niedzielę w Nice 1 Liga zaczniemy od spotkania Górnika Łęczna z GKS Katowice. Mecz rozpocznie się w samo południe w Łęcznej.

GKS Katowice rywalizował z Górnikiem Łęczna w sezonie 2013/14. Przy Bukowej padł wtedy remis 1:1, a w Łęcznej GieKSa przegrała 0:3. Kurs w Fortunie, że goście nie strzelą w niedzielę bramki wynosi 2.99. W tamtych rozgrywkach Górnik wywalczył awans do Ekstraklasy, z której spadł w poprzednim sezonie.


W Nice 1 Lidze zespół z Łęcznej radzi sobie słabo. Zespół trenera Tomasza Kafarskiego wygrał tylko cztery spotkania, czyli najmniej ze wszystkich drużyn. W sumie Górnik zgromadził dotąd 17 punktów i jest przedostatni w tabeli (za nim jest Ruch, który przystąpił do ligi z minusowymi punktami). Zespół z Łęcznej nie wygrał sześciu ostatnich spotkań. Choć jego ogólny bilans jest słaby, to rywala na pewno nie można lekceważyć, bo w tym sezonie w kilku meczach urywał punkty faworytom. W kadrze Górnika jest też kilku bardzo doświadczonych graczy, na czele z byłym kapitanem GKS-u Przemysławem Pitrym. Kurs w Fortunie, że Górnik wygra pierwszą połowę wynosi 3.2.

 

GKS Katowice w ubiegłym tygodniu pokonał u siebie Olimpię Grudziądz 2:0. Jak do tej pory zespół z Katowic na wyjazdach zwyciężył trzykrotnie, raz zremisował i poniósł trzy porażki. Po 16. kolejkach GieKSa zajmuje 10 miejsce w tabeli Nice 1 Ligi.

 
GKS mierzył się dotąd z Górnikiem 18 razy i wygrał tylko 5 z tych spotkań (5 razy padł remis, a 8 razy górą był rywal). 

Autor: GKS Katowice, Fot. Górnik Łęczna