Pokonać lidera

2017-05-19 15:10:00
32. kolejkę Nice 1 Ligi zainaugurujemy w Bielsku-Białej, gdzie Podbeskidzie zagra z pewną awansu do LOTTO Ekstraklasy Sandecją Nowy Sącz.

Sandecja w minionej kolejce zapewniła już sobie awans do Ekstraklasy i trzeba przyznać, że sukces ten jest w pełni zasłużony. Podopieczni trenera Radosława Mroczkowskiego wiosną są w fantastycznej dyspozycji – na 14 spotkań, które rozegrała ekipa z Nowego Sącza aż 11 było zwycięskich! Co więcej, aż osiem ostatnich meczów ligowych tego zespołu zakończyło się właśnie w ten sposób.

 

Sandecja w przyszłym sezonie będzie więc występować o klasę wyżej i za to należą im się wielkie słowa uznania i gratulacje. Tym bardziej, że jest to największy w historii tego klubu sukces, bo Ekstraklasy w Nowym Sączy jeszcze nie było. Teraz włodarze klubu muszą dołożyć wszelkich starań, aby uporać się z kwestiami organizacyjnymi. W każdym razie Sandecja spośród ligowej stawki wybiła się na czoło i bezsprzecznie jest na ten moment najlepszym zespołem. I ten właśnie zespół do Bielska-Białej przyjeżdża już jako ekstraklasowicz z ogromnym komfortem i chęcią udokumentowania swojego przewodnictwa w lidze. 

 

Dla Podbeskidzia mecz z liderem Nice 1 Ligi będzie okazją do rehabilitacji za porażkę w środku tygodnia z Pogonią Siedlce. Podopieczni Jana Kociana stracili aż trzy bramki sami nie strzelając choćby jednej. Kurs w Fortunie, że tym razem napastnicy Podbeskidzia trafią do siatki rywali wynosi 1.2. Tym samym "Górale" przegrali w lidze pierwszy raz od marca, kiedy to ulegli na wyjeździe Wigrom Suwałki. Porażka w Siedlcach nie przekreśla jeszcze szans Podbeskidzia na awans do ekstraklasy, ale strata na trzy kolejki do wicelidera z Sosnowca wynosi już sześć punktów.

 

W minionej rundzie w Nowym Sączu zespoły podzieliły się punktami, a kibice nie zobaczyli bramek. Kurs w Fortunie na wynik 0:0 wynosi 9.6.  

Autor: Podbeskidzie, Fot. Podbeskidzie