Pogoń Szczecin – Chojniczanka 1:1 [Sparing]

2018-01-15 09:21:00
W pierwszym sparingu w 2018 roku, żółto-biało-czerwoni zremisowali na wyjeździe z Pogonią Szczecin 1:1.

Podopieczni Krzysztofa Brede to spotkanie rozpoczęli w podobnym składzie co w ostatnich ligowych spotkaniach z rundy jesiennej. W zespole rywali debiutował natomiast były zawodnik Chojniczanki, Łukasz Budziłek.

Po pierwszej połowie prowadzili gospodarze, którzy w tej części gry wypracowywali sobie też więcej sytuacji bramkowych. Chojniczanka często szukała prób z dystansu. Bliski zdobycia gola był m.in. Jacek Podgórski, po którego uderzeniu piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką. Jedyną bramkę w pierwszej połowie zdobył Adam Frączczak, który dobił strzał Adama Buksy.

Na drugą połowę, Chojniczanka wyszła w zupełnie innym zestawieniu. Na placu gry pozostał jedynie Tomasz Boczek i jak się okazało kilka minut później, była to bardzo dobra decyzja, gdyż środkowy defensor żółto-biało-czerwonych zdobył wyrównującą bramkę. Nie była to zwykła bramka, gdyż Boczek popisał się efektowną przewrotką w polu karnym czym kompletnie zaskoczył defensywę Portowców. Zarówno gospodarze jak i goście mieli jeszcze swoje sytuację, ale do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Następny sparing piłkarze Chojniczanki rozegrają w następną sobotę. Rywalem będzie Gwardia Koszalin.

Pogoń Szczecin – Chojniczanka Chojnice 1:1 (1:0)

1:0 Frączczak 26′

1:1 Boczek 54′

Pogoń: Budziłek (68' Bursztyn) – Râpă (46' Niepsuj), Walukiewicz (46' Rudol), Dwali (46' Fojut), Matynia – Delew (46' Listkowski), Piotrowski (46' Murawski), Hołota (67' Drygas), Kort (46' Kowalczyk), Frączczak (46' Nunes) – Buksa (67' Żurawski).

Chojniczanka:
I połowa: Janukiewicz – Lisowski, Boczek, Kieruzel, Pietruszka – Podgórski, Wołąkiewicz, Zawistowski, Rybski, Ryczkowski – Mikołajczak.

II połowa: Wnuk – Fila, Markowski, Boczek (90' Schulz), Dampc –Bąk, Paprzycki, Grzelak, Danielewicz, Biskup – Drozdowicz.