Pogoń Siedlce – Puszcza 0:0

2018-05-28
Siedlczanie pożegnali się z kibicami remisem 0:0 z Puszczą Niepołomice. Pogoń wciąż nie jest pewna ligowego bytu.

W pierwszych minutach przewagę uzyskała Puszcza. Groźny był Krzysztof Drzazga, jednak Pogoń była skuteczna w defensywie. W 6. minucie Adrian Paluchowski przy linii bocznej pola karnego sprytnie minął Marcina Staniszewskiego, jednak zabrakło mu boiska. Kilka chwil później Maciej Wichtowski niecelnie główkował po wrzutce Zjawińskiego z rzutu wolnego.

 

W 14. minucie centra Dominika Kuna z lewej flanki nie znalazła adresata w polu karnym przyjezdnych. Kolejny fragment spotkania nie należał do wybitnie ciekawych. W 22. minucie publiczność rozgrzał Tomasiewicz, który zaprezentował techniką użytkową na wysokim poziomie, a następnie przestrzelił z około 20 metrów. W 28. minucie Paluchowski oddał strzał z przewrotki po centrze Płachety z rzutu wolnego, jednak Staniszewski popisał się efektowną interwencją. Puszcza odpowiedziała po błędzie Rafała Misztala, który za krótko podawał do partnera. Golkiper Pogoni dwiema interwencjami naprawił swój poważny i niewymuszony błąd. Do przerwy było 0:0.

 

W 49.minucie do sytuacji strzałowej doszedł Płacheta, ale jego uderzenie było dalekie od ideału. Pogoniści z każdą upływającą chwilą angażowali coraz to większe siły w ofensywę. Długimi fragmentami siedlczanie grali dwójką napastników z przodu, jednak wyczekiwana bramka nie chciała wpaść. W 65.minucie Paluchowski niecelnie główkował po dośrodkowaniu Zjawińskiego z prawego skrzydła. Chwilę później strzał Płachety został w ostatniej chwili zablokowany, a w dalszej fazie akcji Staniszewski błyskotliwie obronił strzał Zjawy z zerowego kąta. W 71.minucie Misztal zatrzymał Drzazgę w sytuacji sam na sam. Dobitka Rafała Mikulca minęła światło siedleckiej bramki. W 81.minucie piłkarze po strzale Paluchowskiego z głowy wylądowała na górnej siatce bramki strzeżonej przez Staniszewskiego. W końcówce siedlczanie nie zdołali zdobyć bramki gwarantującej utrzymanie.

 

Pogoń Siedlce – Puszcza Niepołomice 0:0

 

Żółte kartki: Chyła, Wichtowski, Żytko – Fryc, Kotwica.

Sędziował: Mariusz Korpalski (Toruń)

Widzów: 1776

 

Pogoń: Misztal – Szrek, Wichtowski (87' Rodak), Żytko, Ratajczak – Kun (75' Świerblewski), Chyła, Tomasiewicz, Zjawiński, Płacheta (71' Bajdur) –Paluchowski.

 

Puszcza: Staniszewski – Fryc (48' Zagórski), Stawarczyk, Czarny, Mikołajczyk –  Szewczyk (74' Lepiarz), Stępień (37' Stefanik), Kotwica, Zawadzki, Mikulec – Drzazga.

 

Autor: Pogoń Siedlce, Fot. Pogoń Siedlce

Zobacz również1 liga na Facebooku