Pogoń Siedlce – Drutex-Bytovia 1:1

2018-03-31 21:22:00
Pogoń zremisowała 1:1 z Drutexem-Bytovią Bytów. Siedlczanie zainkasowali pierwszy punkt w 2018 roku.

Od początku mecz przebiegał przy rzęsistych opadach deszczu. Od pierwszych minut aktywny na prawej flance był Ziggy Gordon, ale jego centrom brakowało dopieszczenia. W 9. minucie po rzucie wolnym bitym przez Sebastiana Kamińskiego do uderzenia z przewrotki złożył się Janusz Surdykowski, który skierował piłkę wprost w dobrze ustawionego Rafała Misztala.

Pogoń przeważała, ale brakowało jej finalizacji. Tak było w 17 i 19 minucie. Najpierw Dariusz Zjawiński nie zdołał pokonać Michała Szromnika z kilku metrów (znakomite podanie Gordona), następnie Płacheta minimalnie przestrzelił z linii pola karnego (zaciekła walka i dokładne dogranie Tomasiewicza). W 23. minucie Daniel Chyła główkował tuż nad poprzeczką po centrze Zjawińskiego z rzutu rożnego. Kolejny fragment spotkania nie obfitował w podbramkowe spięcia. W 34. minucie kluczową interwencję zaliczył Edgaras Žarskis. Gdyby nie on Zjawiński stanąłby oko w oko ze Szromnikiem.

W 37. minucie siedlczanie udokumentowali swoją przewagę. Pogoń ruszyła z kontrą, w której udział brało pięciu zawodników. Tomasiewicz miał kilka opcji, ale zdecydował się na strzał, po którym piłka wpadła w okienko bytowskiej bramki. Radość gospodarzy nie trwała długo. W 40. minucie Mroziński skiksował we własnej szesnastce, futbolówka spadła pod nogi Surdykowskiego, a ten dokonał egzekucji. W końcówce pierwszej połowy znakomitej sytuacji nie wykorzystał Damian Świerblewski, który nie zdołał przelobować Szromnika. Do przerwy było 1:1, choć to Pogoń prezentowała się lepiej.

Po przerwie Pogoniści planowali potwierdzić optyczną przewagę z pierwszej połowy, ale gra nie kleiła się tak jak wcześniej. W 49. minucie niecelne uderzenie z dystansu oddał Płacheta. Pięć minut później Zjawiński niecelnie główkował po centrze młodzieżowca grającego na skrzydle.  Goście odpowiedzieli za sprawą uderzenia Kamińskiego z rzutu wolnego. Misztal spisał się przy jego obronie bez zarzutu. Po godzinie gry Szromnik z problemami odbił piłkę wstrzeloną przez Ratajczaka z lewej flanki, jednak zabrakło dobitki. W 64. minucie trener Banasik dokonał podwójnej zmiany, która w domyśle miała pomóc w zdobyciu bezcennej drugiej bramki. Czas mijał, a zwycięski gol nie chciał wpaść. Biało-niebiescy walczyli do końca, jednak remis 1:1 ustalony przed przerwą utrzymał się do ostatniego gwizdka.

Pogoń Siedlce – Drutex-Bytovia Bytów 1:1 (1:1)

1:0 Tomasiewicz 37'

1:1 Surdykowski 40'

Sędziował: Piotr Idzik (Poznań).

Żółte kartki: Chyła, Świerblewski – Duda, Wróbel, Wacławczyk.

Widzów: 1316.

Pogoń: Misztal – Gordon, Żytko, Karwot, Ratajczak – Świerblewski (64' Bajdur), Mroziński, Chyła, Tomasiewicz (86' Kun), Płacheta (64' Polkowski) – Zjawiński.

Drutex-Bytovia: Szromnik – Kuzdra, Wróbel, Žarskis, Wilczyński (46, 2. Marek Opałacz) – Kamiński (90' Biel), Rzuchowski, Duda, Wacławczyk (78' Wolski), Jakóbowski – Surdykowski.