Pogoń lepsza od Wisły

2017-07-03 10:30:00
Przygotowujący się do nowego sezonu piłkarze siedleckiej Pogoni pokonali kończącą zgrupowanie w Siedlcach ekstraklasową Wisłę Płock 3:0. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli Dariusz Zjawiński (dwie) i Damian Świerblewski.

W meczu z Wisłą trener Adam Łopatko testował nowych zawodników. Oprócz trenujących od kilku dni z Pogonią piłkarzy swoją szansę otrzymali 24-letni bramkarz Cracovii Krystian Stępniowski oraz 25-letni słowacki pomocnik Miroslav Pastva z FC ViOn Zlaté Moravce.

W spotkaniu z wyżej notowanym rywalem Pogoniści wypadli bardzo dobrze. Już w 16. minucie Paweł Garyga dośrodkował wprost na głowę Dariusza Zjawińskiego i było 1:0. Okazję na podwyższenie rezultatu mieli jeszcze Jarosław Ratajczak, Zjawiński i Maksymilian Banaszewski. Dopiero w 42. minucie Zjawiński przyjął piłkę w polu karnym, uderzył przy bliższym słupku i piłka po rękach Seweryna Kiełpina wpadła do siatki.

Po przerwie mimo wielu dokonanych zmian w zespole z Siedlec, gra także mogła się podobać. W 65. minucie okazję na gola miał Arkadiusz Czarnecki, lecz główkował nad bramką. Kilka minut potem Damian Świerblewski miał swoją szansę na gola, lecz przegrał w sytuacji sam na sam z Kiełpinem. Chwilę później popularny Świerblu trafił do siatki po świetnym dograniu Michała Bajdura.

Następny sparing Pogoniści rozegrają za tydzień w sobotę 8 lipca w Łęcznej z Górnikiem. Początek spotkania zaplanowano na 12:00.

Pogoń Siedlce – Wisła Płock 3:0 (2:0)

1:0 Zjawiński 16'

2:0 Zjawiński 42'

3:0 Świerblewski 72'

Żółta kartka: Dźwigała

Sędzia: Daniel Miler (Siedlce)

Widzów: 300

Pogoń: Stępniowski – Turzyniecki (46' Napora), Żytko (46' Wichtowski), Łydkowski (46' Czarnecki), Ratajczak (46' Szrek) – Garyga (46' Świerblewski), Pastva (46' Małachowski), Krawczyk (46' Mroziński), Jegliński (46' Tomasiewicz), Banaszewski (46' Bajdur) – Zjawiński (46' Paluchowski)

Wisła: Kiełpin – Stefańczyk, Dźwigała (46' Stępiński), Byrtek, Pârvulescu (62' Kieplin) – Merebaszwili (69' Piątkowski), Furman, Rasak, Varela (42' Łukowski), Reca (87' Pârvulescu) – Piątkowski (46' Biliński)