Podtrzymać passę

2017-08-05 07:03:00
Po 80 dniach siedlczanie będą mieli okazję do wspierania swojej drużyny z wysokości trybun. Pierwszym domowym rywalem Pogoni w sezonie 2017/18 będzie Odra Opole.

Odra zaczęła sezon od mocnego uderzenia. Podopieczni Mirosława Smyły wygrali 3:0 ze spadkowiczem z ekstraklasy – Górnikiem Łęczna – i wskoczyli na foteli lidera Nice 1 Ligi. Beniaminek z Opola w pierwszej kolejce pokazała atuty, którymi imponował w II lidze. Skuteczne akcje oskrzydlające, twarda gra w defensywie oraz jakość piłkarska – oto atuty Oderki.

 

Zwycięstwo na inaugurację zaliczyła jednak także Pogoń. Na wyjeździe na trudnym terenie zawodnikom z Siedlec udało się odwrócić losy spotkania z GKS Katowice i wygrać 1:2. Kurs w Fortunie na to, że obie drużyny strzelą bramkę wynosi 1.67.

 

Pogoń miała tylko jedną okazję do sprawdzenia się na tle Odry. Działo się to na niwie pucharowej na wstępie sezonu 2015-16. Siedlczanie wygrali w stolicy Opolszczyzny 1:0 po bramce Konrada Wrzesińskiego. Warto zauważyć jaki postęp stał się udziałem Odry, która wówczas była III-ligowcem…Kurs w Fortunie na jednobramkowe  zwycięstwo gospodarzy wynosi 7.3.  

 

Zaledwie trzech piłkarzy z obecnej kadry Odry pamięta rywalizację z Pogonią. Identycznie prezentują się statystyki po stronie siedlczan. Pucharową wygraną pamięta Rafał Misztal oraz bracia Krawczykowie.

 

 

Autor: Pogoń Siedlce, Fot. Odra Opole