Podtrzymać dobrą passę przy Oleskiej

2017-11-04 08:00:00
W sobotę o 12:30 beniaminek z Opola podejmie rywala z Tychów, który przyjedzie na Oleską opromieniony niedawną derbową wygraną z GKS-em Katowice.

Na cztery kolejki przed końcem pierwszoligowego roku, sytuacja Odry w tabeli jest – hm – specyficzna. Z jednej strony – niebiesko-czerwoni plasują się na imponującym trzecim miejscu, które przed sezonem z pewnością każdy z nas brałby z pocałowaniem ręki. Z drugiej jednak – różnice punktowe są tak niewielkie, że stawka ostatnich jesiennych meczów (GKS Tychy, Olimpia Grudziądz, Górnik Łęczna, Pogoń Siedlce) jest naprawdę niebagatelna. Można wypracować sobie fantastyczną pozycję wyjściową przed wiosną, ale też zniweczyć w pewnym stopniu cały dotychczasowy trud.

 

Po imponującej pierwszej części sezonu, w ostatnich tygodniach opolanom mają lekką punktową zadyszkę. W ostatnich pięciu kolejkach dopisali łącznie do swojego konta tylko cztery „oczka”, pokonując Drutex-Bytovię, remisując z Podbeskidziem Bielsko-Biała, a ulegając Chrobremu Głogów, Stomilowi Olsztyn i Ruchowi Chorzów.

 

Przy Oleskiej beniaminek radzi sobie jednak świetnie. Wygrał 6 z 8 meczów, zremisował – jako się rzekło – z Podbeskidziem, a jedyną porażkę zanotował w trzeciej kolejce z Miedzią Legnica. Kurs w Fortunie, że Odra wygra w sobotę pierwszą połowę wynosi 2.83. Teraz w Opolu zdobyczy przyjedzie poszukać GKS Tychy. Tyszanie na wyjeździe wygrali dotąd tylko raz (na inaugurację sezonu z Wigrami Suwałki), ale pod wodzą Ryszarda Tarasiewicza (zastąpił Jurija Szatałowa) jeszcze nie przegrali, dzieląc się punktami z Puszczą Niepołomice i Rakowem Częstochowa, pokonując w minioną sobotę w derbach GKS Katowice (1:0). Był to pierwszy od ponad miesiąca zgarnięty przez tyszan komplet punktów. Kurs w Fortunie, że obie drużyny strzelą bramkę wynosi 1.65.

 

Szkoleniowiec Odry w przeszłości odpowiadał za wyniku GKS-u. Barw tyskiego klubu bronili z kolei dwaj zawodnicy naszej drużyny: Gabriel Nowak i Marcin Wodecki.

 

Transmisja spotkania z GKS-em Tychy przeprowadzona zostanie w Polsacie Sport. Zachęcamy do przyjścia na trybuny. Na mecz mobilizują się fanatycy Odry. To przedostatnia w tym roku okazja, by obejrzeć przy Oleskiej niebiesko-czerwonych walczących o pierwszoligowe punkty.

 

 

Autor: Odra Opole, Fot. Odra Opole