Podsumowanie sobotnich meczów 18. kolejki Fortuna 1 Ligi

2018-11-10 21:00:00
Kolejna emocjonująca sobota za nami! Ciekawe widowiska kibice obejrzeli m.in. na stadionie w Mielcu i Bytowie. Od wygranej rundę rewanżową zaczyna GKS Katowice. To dla GKS-u pierwsze zwycięstwo od 6 października.

Trzecia wygrana z rzędu ŁKS-u Łódź. Tym razem podopieczni Kazimierza Moskala na własnym stadionie pokonali Chrobrego Głogów. ŁKS zbliżył się do lidera z Częstochowy na trzy punkty, jednak Raków w niedzielę zagra na wyjeździe z Puszczą Niepołomice.

ŁKS Łódź - Chrobry Głogów 2:0 (2:0)
Bramki: Dani Ramírez 7', Artur Bogusz 34'

W Poznaniu natomiast doszło do pojedynku drużyn z doła tabeli. W starciu Warty ze Stomilem trudno było wskazać faworyta. Przed przerwą to Warta była stroną dominującą, jednak ostatecznie to goście potrafili zdobyć o jedną bramkę więcej. Dla Stomilu była to pierwsza wygrana na wyjeździe od 17 sierpnia.

Warta Poznań - Stomil Olsztyn 0:1 (0:0)
Bramka: Wołodymyr Tanczyk 54'

Bardzo dużo emocji towarzyszyło spotkaniu Bytovii z Bruk-Bet Termalicą. Bytowiacy od 30. minuty przegrywali jedną bramką, a dodatkowo grali w 10. Wszystko odwróciło się po przerwie. Goście niespodziewanie otrzymali dwie czerwone kartki i tym razem to oni musieli radzić sobie w osłabieniu. Co więcej, gola kontaktowego zdobył Łukasz Wróbel, a chwilę później wyrównał Maksymilian Hebel. Wróbel w końcówce spotkania podszedł do drugiego rzutu karnego i... trafił w słupek. Ostatecznie mecz zakończył się remisem.

Bytovia Bytów - Bruk-Bet Termalica 2:2 (0:1)
Bramki: Łukasz Wróbel 57' (k), Maksymilian Hebel 75' - Piotr Wlazło 26' (k), Roman Gergel 43'

Strzelecki trening urządzili sobie zawodnicy Stali Mielec w meczu z Garbarnią Kraków. Gospodarze wygrali aż 6:1! Trzy gole zdobył Grzegorz Kuświk. 31-latek zanotował więc pierwszy hat-trick w obecnym sezonie Fortuna 1 Ligi. Co więcej, drugi raz z rzędu na listę strzelców wpisał się 15-letni Kacper Sadłocha.

Stal Mielec - Garbarnia Kraków 6:1 (3:0)
Bramki: Grzegorz Kuświk 30', 37', 50', Andreja Prokić 33', 62', Kacper Sadłocha 84' - Krzysztof Kalemba 80

Z małego kryzysu wyszli zawodnicy Sandecji Nowy Sącz. Zawodnicy Tomasza Kafarskiego nie mogli zwyciężyć od trzech meczów, jednak w starciu z Chojniczanką Chojnice to oni okazali się lepsi. Przed trenerem "Chojny" Maciejem Bartoszkiem wciąż wiele pracy. Po jego przyjściu wyniki drużyny nie uległy poprawie.

Sandecja Nowy Sącz - Chojniczanka Chojnice 2:0 (1:0)
Bramki: Maciej Małkowski 38' (k), Mateusz Klichowicz 52'

Trener Dariusz Dudek odniósł pierwsze zwycięstwo na ławce GKS-u Katowice. Katowiczanie, którzy przez długie tygodnie byli pogrążeni w kryzysie, wygrali z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Na szczególną uwagę zasługuje druga bramkowa akcja, w której świetnie zachował się Bartosz Śpiączka.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Katowice 0:2 (0:1)
Bramki: Bartosz Śpiączka 38', Adrian Błąd 59'

W ostatnim sobotnim meczu GKS Jastrzębie pokonało na wyjeździe Wigry Suwałki. Gospodarze całą drugą połowę musieli grać w osłabieniu, co nie ułatwiło im wyjścia z kryzysu. Wigry przegrały drugi mecz z rzędu i są coraz bliżej strefy spadkowej.

Wigry Suwałki - GKS Jastrzębie 1:3 (0:0)
Bramki: Robert Bartczak 72' - Dawid Gojny 50', Patryk Skórecki 66', Kamil Szymura 87' (k)