Podsumowanie sobotnich meczów 15. kolejki Fortuna 1 Ligi

2018-10-20
W sobotnich meczach 15. kolejki Fortuna 1 Ligi kibice obejrzeli 11 bramek. Tylko starcie GKS-u Tychy z Rakowem Częstochowa zakończyło się bezbramkowym remisem.

GKS Jastrzębie przegrało pierwszy wyjazdowy mecz w tym sezonie. Beniaminek uległ w Łodzi tamtejszemu ŁKS-owi. Podopieczni Kazimierza Moskala tym samym nadal znajdują się w czubie tabeli i do miejsca premiowanego awansem tracą tylko 3 punkty.

ŁKS Łódź - GKS Jastrzębie 2:0 (0:0)
Bramki: Rafał Kujawa 59', Maksymilian Rozwandowicz 82' (k)

Bardzo dużo emocji było w Olsztynie. W pierwszej połowie meczu padły trzy bramki, ale to Puszcza schodziła na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. Stomilowi jeden punkt udało się wywalczyć w ostatnich minutach. Tuż przed końcem meczu na listę strzelców wpisał sie Wołodymyr Tanczyk.

Stomil Olsztyn - Puszcza Niepołomice 2:2 (1:2)
Bramki: Rafał Śledź 40', Wołodymyr Tanczyk 89' - Michał Czarny 5', Krzysztof Drzazga 21'

Emocji w końcówce nie zabrakło także w Bytowie. Tamtejsza Bytovia praktycznie przez cały mecz musiała gonić wynik, bo w 8. minucie gola zdobył Ivan Martin. Zawodnicy Adriana Stawskiego dopięli swojego dopiero w 90. minucie za sprawą Maksymiliana Hebla.

Bytovia Bytów - Odra Opole 1:1 (0:1)
Bramki: Maksymilian Hebel 90' - Iván Martín 8'

Mimo że kibice nie obejrzeli bramek w Tychach to nie mogli narzekać na brak emocji. Zdecydowanie więcej pracy między słupkami miał Konrad Jałocha, który dwoił się i troił na linii bramkowej. To jednak Sebastian Steblecki z GKS-u miał piłkę meczową na swojej nodze, jednak uderzył wysoko nad poprzeczką.

GKS Tychy - Raków Częstochowa 0:0

Podbeskidzie nie przegrało czwartego meczu z rzędu. Tym razem zawodnicy Krzysztofa Brede pokonali 2:1 Chojniczankę Chojnice. W Bielsku-Białej gorąco było jednak do ostatnich minut, ponieważ "Chojna" zdobyła gola w 73. minucie i poczuła, że może jeszcze namieszać w tym starciu. Tak się jednak nie stało.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Chojniczanka Chojnice 2:1 (2:0)
Bramki: Przemysław Płacheta 14, Paweł Oleksy 48 - Krzysztof Danielewicz 7