Podsumowanie sobotnich meczów 12. kolejki

2018-09-29 22:24:00
Raków Częstochowa wygrał w sobotę 2:1 z wiceliderem Fortuna 1 Ligi Bytovią Bytów. Podopieczni Marka Papszuna umocnili się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli.

Odra Opole miała w sobotę łatwą przeprawę z Garbarnią Kraków. Opolanie w pierwszej części gry zdobyli trzy bramki. Szczególnej urody było trafienie Szymona Skrzypczaka, który do bramki gości trafił podeszwą! W drugiej połowie Garbarnia miała rzut karny, ale beniaminiek i takiej sytuacji nie potrafił zamienić na gola.

 

Odra Opole - Garbarnia Kraków 3:0 (3:0)
Bramki: Szymon Skrzypczak 18', Krzysztof Janus 23', 37'

 

Mecz w Jastrzębiu z Wartą Poznań był bardzo wyrównany i żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Ten wynik nie pozwolił Warcie na opuszczenie strefy spadkowej Fortuna 1 Ligi, a GKS Jastrzębie umocniło się w środkowej strefie.

 

GKS Jastrzębie - Warta Poznań 0:0

 

Do ciekawego starcia doszło także w Katowicach. Przed sezonem wydawało się, że tamtejszy GKS i Bruk-Bet Termalika będą walczyć o awans, jednak obie drużyny na ten moment muszą martwić się o utrzymanie! W Katowicach emocje były do ostatnich sekund, w których to zwycięską bramkę zdobyli gracze Marcina Kaczmarka. Bruk-Bet opuścił strefę spadkową.

GKS Katowice - Bruk-Bet Termalica 1:2 (0:0)
Bramki: Rafał Grzelak (s) 68' - Artem Putiwcew 62', Mateusz Kupczak 90'

 

W ostatnim sobotnim meczu doszło do hitowego starcia Rakowa Częstochowa z Bytovią Bytów. Lepsi okazali się gospodarze, którzy dwukrotnie wychodzi na prowadzenie. Jeszcze za pierwszym razem bytowiacy potrafili odpowiedzieć trafieniem Filipa Burkhardta, jednak byli już bezsilni, kiedy to Raków zdobył drugiego gola. Drużyna z Częstochowy nie przegrała meczu od 9 kolejek!

Raków Częstochowa - Bytovia Bytów 2:1 (1:0)
Bramki: Miłosz Szczepański 43', Sebastian Musiolik 62' - Filip Burkhardt 48'

Autor: 1liga.org, Fot. 400mm.pl