Po rewolucji kadrowej

2017-07-29 10:56:00
Spotkaniem ze Stomilem Olsztyn zawodnicy Drutex-Bytovii zainaugurują sezon 2017/2018 w Nice 1 Lidze!

Drużyna z Olsztyna ostatnio w Bytowie zjawiła się pod koniec maja. Wówczas „Czarne Wilki” wygrały 1:0 po golu Janusza Surdykowskiego z rzutu karnego. Co jednak ważniejsze – nasz najlepszy strzelec pod koniec spotkania wybił głową piłkę z linii bramkowej czym zapewnił nam trzy punkty i dał dalszą nadzieję na utrzymanie na zapleczu Lotto Ekstraklasy. Kurs w Fprtunie na przedział bramek 0-1 wynosi 3.05.

 

Stomil w poprzednim sezonie zajął 13. miejsce, ale i tak nie mógł być pewny pozostania w Nice 1 Lidze. Wszystko przez zawirowania licencyjne. Ostatecznie jednak olsztynianie spłacili wszystkie zaległości i klub z dużymi tradycjami może przystąpić do nowego sezonu.

 

„Duma Warmii” w letnim okienku przeszła rewolucję. Drużynę opuściło sporo zawodników w tym takie nazwiska jak Patryk Kun, Tsubasa Nishi, czy Arkadiusz Czarnecki, czyli piłkarze, którzy stanowili o silę tego zespołu. W ich miejsce przyszedł m.in. Paweł Abbott, Janusz Bucholc, czy Piotr Głowacki.

 

Nowym szkoleniowcem Stomil Olsztyn został z kolei Tomasz Asensky, mimo że wydawało się, że stery obejmie Artur Derbin, który jednak ostatecznie nie podpisał umowy. Kurs w Fortunie, że Stomil strzeli bramki w obu połowach spotkania wynosi 4.7.

 

 

Autor: Drutex-Bytovia Bytów, Fot. Drutex-Bytovia Bytów