Po przełamanie na wyjeździe

2017-10-14 08:36:00
Z jednej strony – lider jedzie do drużyny, która zajmuje obecnie 15. miejsce, oznaczające po sezonie konieczność rozegrania barażu z czwartą siłą rozgrywek drugoligowych. Z drugiej jednak strony – gospodarze, którzy w pięciu meczach przed własną publicznością zgarnęli 12 punktów, podejmą zespół czekający na zwycięstwo w roli gościa od drugiej kolejki.

W Olsztynie beniaminkowi z Opola przyjdzie bronić fotelu lidera. W tej całej drobnej euforii i radości związanej ze świetnymi wynikami osiąganymi tej jesieni przez niebiesko-czerwonych może jednak umykać fakt, że zawdzięczają to przede wszystkim świetnej postawie na własnym stadionie. Przy Oleskiej beniaminek wygrał 6 z 7 meczów.

 

Na wyjeździe? Jeden z pięciu, przy czym pełną pulę Odra zgarnęła już podczas premierowej wyjazdowej próby – w pierwszy weekend sierpnia w Siedlcach (2:1 z Pogonią). Potem były remisy 1:1 w Niepołomicach i Katowicach, a ostatnio – dwie porażki (1:2 z Wigrami Suwałki i 0:2 z Chrobrym Głogów). Kurs w Fortunie, że Odra w pierwszej połowie nie strzeli bramki wynosi 1.55.

 

Stomil przez dwa tygodnie odpoczywał na skutek przeniesienia na inny termin wyjazdowego spotkania z GKS-em Katowice. Olsztynianie nie są już niepokonaną drużyną na własnym boisku, bo w poprzednim meczu ulegli Rakowowi 1:3.

 

Podopieczni trenera Tomasza Asenskiego udowodnili jednak, że umieją wygrywać z liderami. W 9. kolejce pokonali Miedź Legnica 2:0 i legniczanie od tego momentu mają kryzys, choć w ostatnim meczu pokonali u siebie GKS Tychy 2:1. Kurs w Fortunie, że Stomil wygra z Odrą do zera wynosi 3.9.

 

 

 

 

Autor: Odra Opole/sport.egit.pl, Fot. Odra Opole