Pierwsze sparingi pierwszoligowców

2019-01-12 17:10:00
Pierwszoligowcy po raz pierwszy w tym roku wybiegli na boiska. Sparingi rozegrali zawodnicy Warty Poznań, Stomilu Olsztyn i Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Podbeskidzie Bielsko-Biała w swoim pierwszym meczu w 2019 roku zremisowało 1:1 z Ruchem Zdzieszowice. Trener Krzysztof Brede zdecydował, że w dwóch połowach zagrają odmienne jedenastki. "Górale" gola na wagę remisu zdobyli w 90. minucie z rzutu karnego.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Ruch Zdzieszowice 1:1 (0:1)
Bramka: Adrian Rakowski 90'

Skład Podbeskidzia:

I połowa: Fabisiak – Modelski, Bougaidis, Wiktorski, Gach, Kozak, Guga, Rzuchowski, Sierpina, Gandara, Sabala.

II połowa: A. Leszczyński - Jaroch, Komor, Jończy, Oleksy, Bąk, Rakowski, Bieroński, Moskwik, Mystkowski, Goncerz.

Stomil również w sobotę zanotował wynik remisowy. Drużyna z Olsztyna rywalizowała ze Zniczem Biała Pisk. W barwach biało-niebieskich wystąpiło kilku zawodników testowanych. Co ciekawe, tym razem w ostatniej minucie to pierwszoligowiec stracił prowadzenie.

Stomil Olsztyn - Znicz Biała Pisk 2:2 (1:1)
Bramki: Dominik Wasiak 26', Michał Góral 70'

Skład Stomilu:

I połowa: Caban - zawodnik testowany, zawodnik testowany, Sadowski, Jurczak, Serbintowicz, Mosakowski, Świderski, zawodnik testowany, Wasiak, Malanowski.

II połowa: zawodnik testowany - zawodnik testowany, zawodnik testowany, Jońca, Jurczak, zawodnik testowany, Mosakowski (75' Grzeszczyk), Świderski (57' Mętlicki), Błędowski, Szczerba, Góral.

Pewną wygraną zanotowali gracze Warty Poznań, którzy rywalizowali z... Wartą Gorzów Wielkopolski. Na listę strzelców wpisał się nowy nabytek Warty - Michał Jakóbowski. Swoją szansę w sparingu otrzymali również juniorzy poznańskiej drużyny.

Warta Poznań - Warta Gorzów Wielkopolski 5:0 (3:0)
Bramki: Michał Kozajda 8', 18', Michał Jakóbowski 32', Filip Fiborek 59', Nikodem Fiedosewicz 81'

Skład Warty:

I połowa: T. Laskowski (31' Lis), Kozajda, Pierzchała, Onsorge, Kiełb, Kalupa, Grobelny, Biegański, Szmyt, Jakóbowski, Fadecki.

II połowa: Lis (61' Prange), Kozajda, Wypych, Pierzchała (65' Trojanowski), Jasiński, Szymusik, Marciniak, Fiborek, Fiedosewicz, Janicki, Spławski.