Pierwsza wygrana Wigier

2017-09-11 09:57:00
W meczu 8. kolejki Nice 1 Ligi GKS przegrał u siebie z Wigrami Suwałki 0:1. Tym samym goście odnieśli pierwsze zwycięstwo w lidze w tym sezonie.

Lepiej pierwszą połowę zaczęli suwalscy zawodnicy. Już w początkowej fazie spotkania dwukrotnie zagrozili GieKSie. W 6. minucie do siatki trafił niepilnowany w polu karnym Mateusz Radecki, jednak sędzia dopatrzył się spalonego. Minutę później swoją szansę miał Artur Bogusz, ale udaną interwencją popisał się Mateusz Abramowicz i wyłapał jego strzał zza pola karnego.

GKS od 11. minuty musiał odrabiać stratę po nieporozumieniu defensywy i golu samobójczym Damiana Garbacika. Stracony gol podziałał na GieKSę mobilizująco. Trójkolorowi ruszyli do ataku i mogli pokusić się o bramkę. W 33. minucie Garbacik jednak minimalnie nie sięgnął piłki głową po wrzutce Mandrysza z lewego skrzydła.

Cztery minuty później Dawid Plizga miał „setkę” i stanął oko w oko z Łukaszem Budziłkiem, jednak trafił z ostrego kąta w boczną siatkę. W końcówce swoje szanse z dystansu mieli jeszcze Łukasz Zejdler i ponownie Plizga, jednak ich strzały w okienko z dalszej odległości bronił golkiper Wigier.

Po zmianie stron GieKSa miała zdecydowanie lepsze okazje do przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę. Niestety dla katowiczan Paweł Mandrysz nie skorzystał w 62. minucie z „prezentu” obrony Wigier i uderzył niecelnie na  5. metrze. Dziesięć minut później Wojciech Kędziora przestrzelił z najbliższej odległości po próbie z główki. Największego pecha miał jednak Grzegorz Goncerz, który nie wykorzystał trzech stuprocentowych sytuacji w polu karnym (dwa jego strzały w sytuacji sam na sam obronił Budziłek i raz przymierzył nieczysto głową obok bramki) i Wigry szczęśliwie przełamały się po sześciu meczach bez zwycięstwa.

GKS Katowice - Wigry Suwałki 0:1 (0:1)

0:1 Garbacik 11' (sam.)

Żółte kartki: Bogusz, Obst, Pyłypczuk.

Sędziował: Marek Opaliński (Legnica).

GKS Katowice: Abramowicz – Frańczak, Midzierski, Garbacik, Zejdler (64' Goncerz) – Błąd (77' Skrzecz), Kalinkowski, Plizga, Pleva, Mandrysz (81' Ćerimagić) – Kędziora.

Wigry Suwałki: Budziłek - Bogusz, Jurkowski, Remisz, Bukacki - Gąska, Obst, Radecki, Sokołowski (86' Kościelny), Pyłypczuk (77' Rybicki) - Iorga (64' Mackiewicz).

Autor: GKS Katowice, Fot. GKS Katowice