Pierwsza wygrana Rakowa u siebie

2017-09-25 08:40:00
Raków Częstochowa wygrał 3:1 z Drutex-Bytovią Bytów. Był to drugi z rzędu triumf czerwono-niebieskich, a pierwszy w tym sezonie przed własną publicznością. Bramki dla RKS-u zdobyli: Aghvan Papikyan, Rafał Figiel i Karol Mondek.

Spotkanie lepiej ułożyło się dla naszego zespołu gospodarzy. W 10. minucie Rafał Figiel zagrał znakomitą piłkę do Papikyana, ale Ormianin przegrał pojedynek z golkiperem gości Mateuszem Oszmańcem. W odpowiedzi uderzył niecelnie Michał Szewczyk. W kolejnej akcji Drutex-Bytovii próbował Bartosz Wolski, ale piłka ponownie minęła światło bramki. Kolejne minuty przyniosły przewagę Rakowa.

W 32. minucie próbował Hubert Tomalski, a następnie Piotr Malinowski, którego strzał został zablokowany, futbolówka przy okazji przypadkowo się odbiła od obrońcy i zmierzała do siatki, ale w ostatniej chwili Oszmaniec zdołał zażegnać niebezpieczeństwo. Kiedy wydawało się, że w pierwsza połowa zakończy się wynikiem bezbramkowym kolejne prostopadłe podanie od Figla dotarło do Papikyana, a pomocnik minął bramkarza i spokojnym uderzeniem zdobył gola!

Po zmianie stron czerwono-niebiescy bardzo szybko mogli podwyższyć prowadzenie. Tym razem Papikyan chciał się odwdzięczyć Figlowi i zagrał do naszego kapitana przed pole karne, jednak na posterunku był Oszmaniec. W kolejnych fragmentach częstochowianie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. W 69. minucie Piotr Malinowski znalazł się oko w oko z bramkarzem z Bytowa i zdaniem sędziego Dawida Bukowczana był faulowany w polu karnym. Do piłki podszedł Figiel i pewnie wykorzystał "jedenastkę".

Trzecia bramka padła po koncertowej akcji gospodarzy. Igor Sapała dograł do Malinowskiego, ten do Mondka, a Słowak podwyższył rezultat meczu w 81. minucie. Drutex-Bytovia zdołała odpowiedzieć tylko jednym trafieniem. 6 minut przed końcem regulaminowego czasu gry wprowadzony po przerwie Maksymilian Hebel zdołał pokona Mateusza Lisa.

RKS Raków Częstochowa - MKS Drutex-Bytovia Bytów 3:1 (1:0)

1:0 Papikyan 46'

2:0 Figiel 70' (k.)

3:0 Mondek 81'