Piątek w F1L. Stal i Raków dalej na fali

2018-11-23 22:40:00
Piątek w Fortuna 1 Lidze należał do gospodarzy. Piłkarze PGE FKS Stali Mielec pokonali 2:0 Wartę Poznań. Raków Częstochowa okazał się lepszy od Chojniczanki Chojnice 1:0.

Piąte z rzędu zwycięstwo zanotowała mielecka Stal. Gospodarzy na prowadzenie w pierwszej połowie wyprowadził Dobrotka. W drugiej części Warta starała się wyrównać. Najlepszą okazję goście mieli na pięć minut przed końcem, ale to Stal zadała decydujący cios. W doliczonym czasie gry drugą bramkę zdobył de Amo.

PGE FKS Stal Mielec - Warta Poznań 2:0 (1:0)

Bramki: Dobrotka 25', de Amo 90'

Raków Częstochowa zrewanżował się Chojniczance Chojnice za porażkę z 3. kolejki. Lider Fortuna 1 Ligi otworzył wynik już na samym początku spotkania. Jak się potem okazało, gol Lewickiego był jedynym, jakiego zobaczyli kibice zgromadzeni na stadionie przy Limanowskiego. Gospodarze kończyli mecz w 10 po czerwonej kartce dla Kasperkiewicza. W tabeli, Raków ma już 11 punktów przewagi nad drugim ŁKS-em Łódź.

Raków Częstochowa – Chojniczanka 1:0 (1:0)

Bramka: Lewicki 7’