Piątek w F1L: Skromna wygrana lidera

2019-03-01
Niemal od początku grudnia kibice czekali na powrót Fortuna 1 Ligi. W pierwszym meczu wiosennej 22. kolejki Raków Częstochowa długo szukał sposobu na defensywę Chrobrego Głogów, ale ostatecznie wygrał 1:0.

Pierwsza połowa piątkowego spotkania nie toczyła się w najszybszym tempie. Obie drużyny stworzyły sobie kilka sytuacji, ale bramkarze nie mieli żadnych problemów z interwencjami. Lider Fortuna 1 Ligi mocniej zaatakował po przerwie, lecz strzał Tomasa Petraska poleciał daleko od bramki Chrobrego. Chwilę później Mateusz Machaj z Chrobrego Głogów mógł wpisać się na listę strzelców po sprytnym strzale z rzutu wolnego. Ofensywny pomocnik zauważył wysuniętego Michała Gliwę i próbował go przelobować, jednak piłka zatrzymała się na poprzeczce.

Dużo ożywienia na prawej stronie Rakowa wniósł Daniel Bartl, który wszedł z ławki rezerwowej. Czech płasko dośrodkował w pole karne, gdzie Sebastian Musiolik przyjął piłkę i pewnym strzałem zdobył gola. Kilkadziesiąt sekund później Patryk Kun obejrzał drugą żółtą kartkę. Goście nie potrafili jednak zagrozić liderowi i mecz zakończył się wygraną lidera Fortuna 1 Ligi.

Raków Częstochowa - Chrobry Głogów 1:0 (0:0)