Pewne zwycięstwo Miedzi

2017-07-10 09:42:00
W meczu sparingowym rozegranym w Opalenicy Miedź pokonała Stilon Gorzów Wlkp. 3:0. Dwie bramki dla legnickiej drużyny zdobył kapitan Wojciech Łobodziński, a jedną dołożył Jonathan de Amo.

Już w 4. minucie wynik sobotniego spotkania sparingowego otworzył Wojciech Łobodziński. Pomocnik Miedzi zdecydował się na strzał z dystansu, piłka chyba jeszcze otarła się o któregoś z rywali i wpadła do bramki Stilonu. W 10. minucie do bramki rywali trafił też Michał Bartkowiak, ale arbiter zasygnalizował pozycję spaloną zawodnika Miedzi i gola nie uznał. Ale co się odwlecze… W 18. minucie po rzucie rożnym w zamieszaniu pod bramką Stilonu najlepiej odnalazł się Jonathan de Amo, który wpakował piłkę do siatki i było 2:0. Mimo widocznej przewagi Miedzi do przerwy więcej bramek nie padło.

Już na starcie drugiej połowy trener Nowak dokonał pięciu zmian w składzie, a w miarę upływu czasu dokonywał kolejnych roszad. W 63. minucie Miedź zdobyła trzecią bramkę, a na listę strzelców po raz drugi w tym spotkaniu wpisał się Wojciech Łobodziński. Tym razem kapitan Miedzi trafił do siatki po ładnej akcji Marquitosa i zagraniu wzdłuż bramki. Więcej goli tego dnia nie padło.

W składzie Miedzi zabrakło tym razem Mladena Bartulovicia, Karola Gardzielewicza i Huberta Antkowiaka, którzy narzekają na drobne urazy. Nie zagrał także Paweł Kapsa, ale to wynikało z ustalonej wcześniej rotacji na pozycji bramkarza.

Sobota była ostatnim dniem zgrupowania Miedzi w Opalenicy.

Miedź Legnica - Stilon Gorzów Wielkopolski 3:0 (2:0)

1:0 Łobodziński 4',

2:0 de Amo 18'

3:0 Łobodziński 63'

Miedź: Smołuch (46' Sapela) - Zieliński (46' Bartczak), de Amo, Bożić (46' Stasiak), Kwame (67' Zieliński), Augustyniak, Santana (46' Marquitos), Łobodziński (67' Olejarka), Garguła (67' Santana), Bartkowiak (46' Żyliński), Vojtus (67' Cieślik).

Stilon: Paszkowski - Błajewski, Kaczmarczyk, Wojdak, Łaźniowski, Wiśniewski, Maliszewski, Pawłowski, Szałas, Nowak, Flis. Grali także: Bukowski, Brzytwa, Czyżewski, Zakrzewski, Sawicki, Bednarski, Cerbijan, Drame, Jakubowski.

Autor: Miedź Legnica, Fot. Miedź Legnica