"Pepe" zapewnił zwycięstwo

2017-07-31 12:54:00
Piłkarze GKS Tychy udanie rozpoczęli nowy sezon Nice 1 Ligi. W wyjazdowym spotkaniu 1. kolejki tyszanie pokonali Wigry Suwałki 2:1 (1:1). Bramki dla "Trójkolorowych" strzelali Dawid Błanik i Piotr Ćwielong.

Mecz kończący pierwszą serię gier nowego sezonu zaplecza Lotto Ekstraklasy znakomicie zaczął się dla podopiecznych Jurija Szatałowa. W 5. minucie gry piłkę na własnej połowie stracił Mateusz Radecki, natychmiast przechwycił ją Błanik, który chwilę później posłał płaski strzał w stronę bramki gospodarzy. Futbolówka wpadła do siatki tuż przy prawym słupku.

W 12. minucie dośrodkowanie z narożnika boiska w wykonaniu Ćwielonga trafiło do będącego w polu karnym Michała Fidziukiewicza, a rosły napastnik GKS posłał piłkę obok bramki. Wyrównanie dla Wigier przyszło w17. minucie spotkania. Strzał zza pola karnego Patryka Klimali odbił się jeszcze od słupka, ale wobec dobitki Mariusza Rybickiego golkiper "Trójkolorowych", Rafał Dobroliński był już bez szans.

W końcówce pierwszej połowy bardziej klarowne sytuacje mieli zawodnicy z Suwałk, ale na szczęście brakowało im wykończenia. W 34. minucie gry z narożnika pola karnego uderzał Radecki, a futbolówka po raz kolejny zatrzymała się na słupku. Kilka minut później dwójkowa akcja Radecki-Rybicki zakończyła się niecelnym strzałem drugiego.

Kilka minut po przerwie na stadionie w Suwałkach doszło do niecodziennej sytuacji, gdyż w jednej chwili zgasły wszystkie jupitery. Organizatorzy spotkania potrzebowali blisko dwudziestu minut, aby przywrócić oświetlenie. Paradoksalnie długa przerwa podziałała na tyszan... mobilizująco.

Chwilę po wznowieniu gry piłkę z lewej strony boiska w pole karne gospodarzy dośrodkował Marcin Radzewicz, a będącemu na 5. metrze przed bramką Ćwielongowi pozostało tylko dołożyć nogę. Oczywiście nie mogło zabraknąć efektownego salta w wykonaniu "Pepe".

Jak się później okazało było to kluczowe o losach tego pojedynku trafienie. Tym samym "Trójkolorowi" udanie rozpoczęli ligowe rozgrywki, przywożąc z dalekiego wyjazdu trzy punkty.

">SKRÓT SPOTKANIA

Wigry Suwałki - GKS Tychy 1:2 (1:1)

0:1 Błanik 5'
1:1 Rybicki 17'
1:2 Ćwielong 77'

Żółte kartki: Jurkowski, Bogusz, Klimala - Łuszkiewicz, Matusiak.

Sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk).

Wigry Suwałki: Zoch - Olszewski, Remisz, Jurkowski, Bogusz - Rybicki, Radecki, Obst, Gąska (90' Sokołowski), Wołkowicz (87' Dadok) - Klimala (79' Mackiewicz).

GKS Tychy: Dobroliński - Mańka, Tanżyna, Bogusławski, Abramowicz - Błanik (90' Wróblewski), Łuszkiewicz, Matusiak, Ćwielong, Radzewicz (90' Szumilas) - Fidziukiewicz.

Autor: GKS Tychy, Fot. Wigry Suwałki