Ostatni raz Stomilu na wyjeździe

2017-11-03 13:33:00
W piątek o 18:00 piłkarze FKS Stal Mielec podejmą na własnym stadionie Stomil Olsztyn. Za nami 15 kolejek Nice 1 Ligi. Biało-Niebiescy z Mielca mają 22 punkty i plasują się na 6. lokacie. "Duma Warmii" rozegrała jeden mecz mniej i z dorobkiem 16. oczek znajduje się w strefie spadkowej.

Stomil w tym sezonie zadziwia regularnością zwycięstw, ale tylko na swoim stadionie. Na wyjazdach sobie zupełnie nie radzi. Dwa tygodnie temu, gdy grał w lidze po raz ostatni, uległ w Sosnowcu aż 1:5.  Do tej pory "Duma Warmii" na wyjeździe nie wygrała ani jednego spotkania. Trener mielczan Zbigniew Smółka jednak przestrzega przed piątkowym rywalem. – W tej lidze nie ma słabych drużyn. Jest jeszcze niestety bardzo wiele przypadku. Każdy mecz jest na styku, musimy być przygotowani na bardzo trudne spotkanie – mówi. Olsztynianie zrobią wszystko by przełamać wyjazdową niemoc i mieli aż dwa tygodnie na przygotowania.

 

Stal w ostatnim meczu u siebie pewnie pokonał Chrobrego Głogów 3:0. Potem przyszedł bezbramkowy remis na wyjeździe w Bytowie. Od 180 minut mielecka defensywa pozostaje więc bez straty gola. Kurs w Fortunie, że Stomil nie strzeli bramki gospodarzom wynosi 2.36.

 

W poprzednim sezonie w Mielcu nie zobaczyliśmy bramek. Na wiosnę Stomil przegrał u siebie aż 0:4. Kurs w Fortunie, że Stal wygra dziś obie połowy wynosi 4.65.

 

 

 

 

Autor: Stal Mielec, Fot. Stal Mielec