Ostatki w Olsztynie

2017-11-30 11:07:00
W czwartek o godzinie 18:00 Stomil Olsztyn rozegra ostatni mecz w tym roku. W zaległym spotkaniu 15. kolejki olsztynianie podejmą na własnym boisku Wigry Suwałki.

Pierwotnie mecz miał odbyć się 28. października, ale z powodu obfitych opadów i złego stanu boiska sędzia spotkania nie dopuścił do gry, pomimo chęci z obu stron. Do czwartego meczu u siebie na zakończenie jesieni olsztynianie przystępują z bagażem trzech domowych porażek. Po przegranych z Chrobrym Głogów (1:2) i Bytovią Bytów (0:1) nastąpiła zmiana na stanowisku trenera. Tomasza Asenskiego zastąpił Michał Alancewicz, a w dwóch ostatnich spotkaniach miał pomagać mu Paweł Głowacki. Nie dało to jednak oczekiwanych rezultatów i Stomil ponownie przegrał - tym razem z liderem Nice 1 Ligi Chojniczanką Chojnice (0:1). Kurs w Fortunie, że Stomil wygra przynajmniej jedną połowę wynosi 1.94.

 

Wigry Suwałki też notują swoją serię, ale, w odróżnieniu od Stomilu, meczów bez porażki. Suwalczanie nie przegrali od 7 spotkań, a ostatnia porażka na wyjeździe przydarzyła im się 26. sierpnia w meczu z Puszczą Niepołomice. Z 26 punktami zajmują 10. miejsce w tabeli i są w diametralnie innej sytuacji, niż przed pierwotnym terminem rozgrywania meczu.

 

W zespole gości wystąpi były zawodnik Stomilu Rafał Remisz, który w ostatnim spotkaniu Wigier z Olimpią Grudziądz popisał się ładną,  zwycięską bramką.

 

W poprzednim sezonie w Suwałkach Wigry wygrały 2:1. Potem w ostatniej kolejce sezonu padł wynik 1:4 dla gości. Kurs w Fortunie, że dziś Wigry wygrają 1:4 wynosi 45.

 

 

Autor: sport.egit.pl, Fot. Stomil Olsztyn