Olimpia Grudziądz – Pogoń Siedlce 4:2

2018-05-07 01:08:00
W meczu 29. kolejki Nice 1 Ligi zawodnicy Olimpii Grudziądz pokonali Pogoń Siedlce 4:2.

Początek meczu był spokojny. Drużyny wyraźnie badały swoje siły. Groźnie pod bramką Pogoni zrobiło się w 16. minucie, kiedy to Daniel Boateng zgrał futbolówkę głową do Mateja Podlogara, a ten przestrzelił. Kolejne akcje z obu stron nie były już tak klarowne. Często drużyna atakująca została zatrzymywana przez dobrze rozstawionych defensorów. Ze strony Pogoni zagrożenie stwarzał po stałych fragmentach Dariusz Zjawiński, lecz nie wynikało z tego nic poważnego.

W 41. minucie Olimpia wyszła na prowadzenie. Marcin Kaczmarek dośrodkował z rzutu wolnego, Tomasz Wełna wygrał powietrzną walkę z Mateuszem Żytką, a piłkę do siatki skierował Filip Jazvić. Trzy minuty później było już 2:0 dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu Damiana Ciechanowskiego piłkę do własnej bramki skierował Zjawiński.

Pogoń aktywniej rozpoczęła drugą odsłonę, jednak sytuacje stwarzała Olimpia. Najpierw Mario Martínez zagrał do Kaczmarka, a piłka po strzale tego drugiego nie znacznie minęła bramkę. Chwilę później Jazvić próbował zdobyć swoją drugą bramkę, ale piłka znalazła się na górnej siatce. Jak to mówią – do trzech razy sztuka.

W 58. minucie w sytuacji sam na sam z Przemysławem Frąckowiakiem znalazł się Podlogar i zdobył trzecią bramkę dla Olimpii. Dwie minuty później Pogoń odpowiedziała trafieniem Adriana Paluchowskiego. Olimpia czwartego gola zdobyła w 79. minucie po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego Daniela Ferugi. W 89 .minucie czerwoną kartką (za dwie żółte) ukarany został Adrian Klimczak, który sfaulował w polu karnym Adriana Paluchowskiego. Rzut karny pewnie wykorzystał Żytko.

Olimpia Grudziądz – Pogoń Siedlce 4:2 (2:0)

1:0 Jazvić 41’

2:0 Zjawiński 44’ (sam.)

3:0 Podlogar 58’

3:1 Paluchowski 60’

4:1 Feruga 79’

4:2 Żytko 90’ (k.)

Żółte kartki: Ciechanowski, Klimczak, Candrea, Jazvić – Polkowski, Wichtowski.

Czerwona kartka: Adrian Klimczak (Olimpia, za dwie żółte).

Sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec).

Olimpia: Małecki – Ciechanowski, Boateng, Wełna, Klimczak –Jazvić (90’ Adamczyk), Candrea, Kurowski, Martínez (75’ Feruga), Kaczmarek (83’ Bancessi) – Podlogar.

Pogoń: Frąckowiak – Gordon, Wichtowski, Żytko, Ratajczak – Polkowski, Mroziński (46’ Paluchowski), Chyła (72’ Rybski), Tomasiewicz (81’ Świerblewski), Kun – Zjawiński