Olimpia Grudziądz – GKS Tychy 0:1

2018-04-16 08:43:00
W meczu 26. kolejki Nice 1 Ligi zawodnicy Olimpii Grudziądz przegrali z GKS-em Tychy 0:1.

W 21. minucie gry - pod nieobecność Łukasza Grzeszczyka - piłkę z rzutu wolnego w pole karne gospodarzy wrzucał Maciej Mańka, a w szesnastce Olimpii najwyżej wyskoczył do niej Daniel Tanżyna. Stoper GKS posłał futbolówkę w stronę bramki sprytnym uderzeniem głową, jednak ta minimalnie pofrunęła nad poprzeczką.

Sporo sytuacji na zdobycie gola miał w tym pojedynku Jakub Vojtuš, a pierwsza z nich - niemal stuprocentowa - przyszła w 35. minucie meczu. Słowackiego napastnika na 14. metrze przed bramką gospodarzy wypatrzył Łukasz Bogusławski, dograł mu piłkę, ale zamiary zawodnika wypożyczonego z Miedzi Legnica wyczuł Patryk Królczyk. Golkiper Olimpii instynktownie obronił strzał i odbił go poza boisko.

Obraz gry nie zmienił się po przerwie. To Trójkolorowi byli stroną przeważającą, a jedyne czego brakowało to zdobycie gola. Przed świetną szansą na otwarcie wyniku spotkania w 52. minucie po raz kolejny stanął Vojtuš. Po zamieszaniu w szesnastce grudziądzan sędzia główny podyktował rzut karny dla tyszan, ale rosły napastnik pomylił się, posyłając piłkę obok słupka.

Ta sytuacja nie zniechęciła tyskiego zespołu, który spore zagrożenie stwarzał sobie po akcjach lewą stroną boiska wprowadzonego w 70. minucie gry Pawła Kaczmarczyka. To właśnie po akcji 19-letniego pomocnika padła decydujący gol. "Kaczmar" wrzucił futbolówkę na długi słupek, a tam dobrze odnalazł się Mańka, który mimo asysty defensora Olimpii zdołał umieścić ją w siatce.

Piłkarze GKS bez większych nerwów dowieźli jednobramkowe prowadzenie do końcowego gwizdka, a pierwsze od sierpnia minionego roku wyjazdowe zwycięstwo stało się faktem.

Olimpia Grudziądz - GKS Tychy 0:1 (0:0)