Olimpia Grudziądz – GKS Katowice 1:1

2018-05-28 13:09:00
Zawodnicy Olimpii zremisowali 1:1 z GKS-em Katowice. Podział punktów oznacza spadek zespołu z Grudziądza z Nice 1 Ligi.

W meczu przedostatniej kolejki sezonu 2017/2018 Nice 1 Ligi, GKS Katowice zremisował na wyjeździe 1:1 z walczącą o utrzymanie Olimpią Grudziądz. Starcie lepiej zaczęli gospodarze. W 7. minucie Filip Jazvić uciekł obronie i wykorzystał błąd Macieja Wierzbickiego strzelając do pustej bramki.

Goście mieli problem z narzuceniem swojego rytmu w przekroju 90 minut. To Olimpia stwarzała więcej szans przed bramką GieKSy. Dopiero w ostatnich minutach pierwszej połowy katowiczanie byli w stanie odpowiedzieć. Kilkoma sytuacjami zagrozili rywalowi, choć nie przełożyło się to na zmianę wyniku jeszcze przed przerwą.

W drugiej połowie goście głęboko cofnięci, szukali przede wszystkim szans na kontratak. W 67. minucie Tomasz Foszmańczyk znalazł miejsce przed szesnastką i dograł piłkę do stojącego w środku Dalibora Volasa. Ten pokonał Wojciecha Małeckiego, z najbliższej odległości doprowadzając do wyrównania. Więcej bramek nie padło. GKS stracił w tym meczu szansę na awans, natomiast Olimpia przegrała walkę o utrzymanie.

Olimpia Grudziądz - GKS Katowice 1:1 (1:0)