Olimpia Grudziądz – GKS Katowice 1:1

2018-05-28
Zawodnicy Olimpii zremisowali 1:1 z GKS-em Katowice. Podział punktów oznacza spadek zespołu z Grudziądza z Nice 1 Ligi.

W meczu przedostatniej kolejki sezonu 2017/2018 Nice 1 Ligi, GKS Katowice zremisował na wyjeździe 1:1 z walczącą o utrzymanie Olimpią Grudziądz. Starcie lepiej zaczęli gospodarze. W 7. minucie Filip Jazvić uciekł obronie i wykorzystał błąd Macieja Wierzbickiego strzelając do pustej bramki. 


Goście mieli problem z narzuceniem swojego rytmu w przekroju 90 minut. To Olimpia stwarzała więcej szans przed bramką GieKSy. Dopiero w ostatnich minutach pierwszej połowy katowiczanie byli w stanie odpowiedzieć. Kilkoma sytuacjami zagrozili rywalowi, choć nie przełożyło się to na zmianę wyniku jeszcze przed przerwą. 

W drugiej połowie goście głęboko cofnięci, szukali przede wszystkim szans na kontratak. W 67. minucie Tomasz Foszmańczyk znalazł miejsce przed szesnastką i dograł piłkę do stojącego w środku Dalibora Volasa. Ten pokonał Wojciecha Małeckiego, z najbliższej odległości doprowadzając do wyrównania. Więcej bramek nie padło. GKS stracił w tym meczu szansę na awans, natomiast Olimpia przegrała walkę o utrzymanie.

 

Olimpia Grudziądz - GKS Katowice 1:1 (1:0)

 

1:0 Jazvić 7'

1:1 Volas 67'

 

Żółte kartki: Bielawski, Wełna, Klimczak, Jazvić - Wierzbicki, Frańczak, Klemenz, Słaby, Poczobut, Zejdler, Volas.

Czerwona kartka: Frańczak (87' - GKS Katowice, druga żółta).

Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin).

 

Olimpia Grudziądz: Małecki - Bielawski, Zitko, Wełna, Klimczak, Jazvić, Kurowski, Michalik, Martinez, Kaczmarek (77' Handzlik), Podlogar.

 

GKS Katowice: Wierzbicki - Frańczak, Kamiński, Klemenz, Słaby - Mandrysz, Kalinkowski (65' Foszmańczyk), Poczobut, Zejdler (46' Volas), Błąd (52' Słomka) - Prokić.

 

Autor: GKS Katowice, Fot. Olimpia Grudziądz

Zobacz również1 liga na Facebooku