Odrobić straty w rewanżu

2017-11-28 10:05:00
Wtorek 28 listopada to dzień ostatniego meczu Chojniczanki w roku 2017. Tego dnia w Zabrzu mierzyć się będzie w rewanżowym pojedynku 1/4 finału Pucharu Polski z liderem Ekstraklasy – Górnikiem Zabrze.

Od pierwszego spotkania tych drużyn (zakończonego 3-1 dla Górnika), rozegranego nieco ponad miesiąc temu, niewiele zmieniło się i w Zabrzu i w Chojnicach. Drużyna z Górnego Śląska wciąż notuje fantastyczne wyniki w Lotto Ekstraklasie, gdzie w czterech ostatnich meczach zwyciężała trzykrotnie. A grała z nie byle kim – oprócz Sandecji, Zabrzanom na drodze stawały Lech, Legia i Jagiellonia, z których tylko zespół z Warszawy potrafił pokonać „Młodych Gniewnych” z Zabrza. Tym samym, Legia stała się pierwszą drużyną, która potrafiła zachować czyste konto grając z Górnikiem w tym sezonie. Mimo tego jednego potknięcia z Legionistami, zabrzanie zdołali odzyskać fotel lidera najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce po pokonaniu wspomnianej wyżej Jagiellonii.

 

Można śmiało powiedzieć, że MKS ma za sobą udany listopad – od porażki z Górnikiem Żółto-Biało-Czerwoni nie przegrali żadnego meczu i zakończyli rok 2017 z prowadzeniem po rundzie jesiennej I ligi. W szczególności należy pochwalić formację obronną naszej drużyny w tym okresie – w 5 ostatnich meczach jedynie raz traciła bramkę, cztery razy zachowując czyste konto. Tu warto wspomnieć o bramkarzu, Radosławie Janukiewiczu, który tych czystych kont uzbierał w tym sezonie aż 11. Wyczyn ten zdystansował od niego wszystkich innych golkiperów pierwszoligowych boisk.

 

Jako że pierwszy mecz z udziałem tych drużyn zakończył się wynikiem 3:1 na korzyść przyjezdnych z Zabrza. Sytuacja jest więc dla Chojniczanki skomplikowana. Mecz rewanżowy Górnika z Chojniczanką rozpocznie się o godzinie 18:00 na Stadionie im. Ernesta Pohla w Zabrzu.

 

Autor: Chojniczanka Chojnice, Fot. Norbert Barczyk, Łukasz Laskowski / PressFocus