Odra wiceliderem!

2017-11-27 10:12:00
W ostatnim meczu przy Oleskiej, Odra Opole zremisowała z Pogonią Siedlce 1:1. Tym samym beniaminek kończy rok na drugiej pozycji w lidze!

W 9. minucie groźne uderzenie z rzutu wolnego z pokaźnej odległości oddał Marcin Wodecki, ale Rafał Misztal nie dał się zaskoczyć. Chwilę później Szymon Skrzypczak zwlekał z oddaniem strzału i został zastopowany przez defensora Pogoni. Gospodarze nie ustawali w próbach zmiany bezbramkowego rezultatu.

W 20. minucie Rafał Brusiło obsłużył Skrzypczaka, który oddał niecelny strzał. Pogoniści atakowali rzadziej, ale skuteczniej. W 24. minucie po dośrodkowaniu Pawła Garygi, Adrian Paluchowski strzałem z głowy pokonał Mateusza Kuchtę. Kilka chwil później golkiper Odry poradził sobie z niezłym uderzeniem Garygi. W końcówce pierwszej połowy Misztal obronił mocny strzał Skrzypczaka. Do przerwy siedlczanie prowadzili 1:0.

W 52. minucie Garyga szukał drugiej asysty, ale zamykający akcję Grzegorz Tomasiewicz uderzył niecelnie. Odra doprowadziła do wyrównania w 58. minucie. Rafał Brusiło nabił Damiana Świerblewskiego, przez co Misztal został zmuszony do wyciągnięcia piłki z siatki. W ostatnim kwadransie Pogoń stworzyła sobie dogodne sytuacje do rozstrzygnięcia meczu na swoją korzyść, ale Kuchta w opolskiej bramce popisywał się kapitalnymi interwencjami. Ostatecznie mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 1:1.

Odra Opole – Pogoń Siedlce 1:1 (0:1)

0:1 Paluchowski 24'

1:1 Świerblewski 58'

Żółte kartki: Habusta – Bajdur, Szrek.

Sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec).

Odra Opole: Kuchta – Brusiło (79' Marzec), Kowalski, Bodzioch, Winiarczyk – Habusta, Nowak (79' Peroński) – Trznadel, Niziołek, Wodecki (79' Gancarczyk) – Skrzypczak.

Pogoń Siedlce: Misztal – Świerblewski (71' Szrek), Czarnecki, Żytko, Chyła (76' Ratajczak) – Garyga (66' Bajdur), Polkowski, Mroziński, Tomasiewicz, Zjawiński – Paluchowski.

Autor: Pogoń Siedlce, Fot. Odra Opole