Odra – Ślęza Wrocław 6:2 [Sparing]

2018-01-15 08:09:00
Odra Opole wysoko pokonała czołowego trzecioligowca w pierwszym tej zimy sparingu.

W sparingu ze Ślęzą (3. miejsce w III grupie trzeciej ligi) niebiesko-czerwoni zagrali na dwa składy. Ten pierwszy, w którym na ataku wystąpił młodzieżowiec Bartłomiej Maćczak, zakończył swoje trzy kwadranse prowadzeniem 2:0. Listę strzelców otworzył już w 6. minucie Jakub Habusta. Czech zamknął z bliska centrę Roberta Trznadla z lewej flanki. Krótko przed przerwą z kolei, wynik podwyższył Gabriel Nowak. Nasz środkowy pomocnik tylko dopełnił formalności, dobijając odbitą przez bramkarza piłkę po uderzeniu z dystansu Tomasza Wepy.

 

Druga połowa też została wygrana przez opolan różnicą dwóch bramek, tyle że w tej części gry padło ich aż sześć. Dwa z nich zdobył testowany zawodnik, któremu asystowali kolejno Mateusz Marzec i Rafał Niziołek. Marzec sam też trafił do siatki, ładnym uderzeniem zza pola karnego, a swojego gola zapisał też na koncie Szymon Skrzypczak, wykorzystując rzut karny. Wrocławianie odpowiedzieli uderzeniami Mateusza Stempina i Macieja Firleja.

 

To było ostre strzelanie w sobotnie południe w Centrum Sportu, a liczba goli choć trochę zrekompensowała fakt, że był to jedyny sparing Odry, który w styczniu odbył się na opolskiej ziemi. Kolejne spotkanie  beniaminek zagra w Opolu dopiero w lutym (z czeską Opawą). Kolejny mecz kontrolny niebiesko-czerwonych – już w środę. Na wyjeździe z ekstraklasowym Zagłębiem Lubin.

 

Odra Opole – Ślęza Wrocław 6:2 (2:0)


1:0 Habusta 6'

2:0 Nowak 42'

3:0 testowany 54'

3:1 Stempin 57' 

4:1 Skrzypczak 60' (karny)

5:1 testowany 67'

6:1 Marzec 69'

6:2 Firlej 79'

Odra Opole: Kuchta – Trznadel, Kowalski, Cverna, Winiarczyk – Habusta, Wepa – Gancarczyk, Nowak, Wodecki – Maćczak. Grali także: Weinzettel – Brusiło, Baran, Bodzioch, testowany, Marzec, Czyżycki, Peroński, Niziołek, Żagiel, Skrzypczak.

">

Autor: Odra Opole, Fot. Odra Opole