Odra Opole – Wigry Suwałki 2:2

2018-08-03 23:49:00
Remisem zakończyli serię trzech domowych meczów piłkarze Odry, od której zaczęli ten sezon. Ekipa z Oleskiej nie odniosła kolejnego zwycięstwa, ale wciąż pozostaje niepokonana. W piątek w Opolu mecz z Wigrami Suwałki zakończył się wynikiem 2:2.

Suwalczanie szybko udowodnili, że nie przyjechali na Oleską po najniższy wymiar kary. Wystarczył niespełna kwadrans, a objęli prowadzenie za sprawą uderzenia Piotra Kwaśniewskiego z bliskiej odległości. Potem – po rzucie rożnym – bardzo pomógł gospodarzom Michał Szromnik, aż wreszcie do głosu zaczęła dochodzić Odra. W 32. minucie kibice Odry doczekaliś się wyrównania. Z okolicy 10. metra, po podaniu Jakuba Modera, do siatki trafił Mariusz Rybicki. Pokonał Damiana Węglarza uderzeniem pod jego ręką. Dla skrzydowego był to drugi z rzędu występ z golem. Przed tygodniem zapewnił bowiem wygraną z Sandecją. W piątkowy wieczór 25-latek nie miał litości dla swojego byłego pracodawcy.

W 37. minucie Odra była blisko objęcia prowadzenia. Najpierw Węglarz powstrzymał Rybickiego, z kolei próba przewrotki w wykonaniu Krzysztofa Janusa nie przyniosła pożądanego efektu. W 41. minucie pomylił się Szymon Skrzypczak, wracający do składu po kontuzji. W dwóch pierwszych meczach na „szpicy” zastępował go Jakub Moder i… – jak przyznawał trener Mariusz Rumak – mógł zdobyć z pięć bramek. Tym razem młodzieżowiec wypożyczony z Lecha Poznań zagrał na swoim nominalnym środku pomocy i wpisał się na listę strzelców. Pokonał golkipera suwalskiego płaskim, precyzjynym uderzeniem zza „szesnastki”. Jacek Magiera, selekcjoner kadry U-20, który zawitał tego wieczora na Oleską, mógł szeroko się uśmiechnąć.

W 63. minucie w roli głównej wystąpił inny z jego podopiecznych – Serafin Szota. Młody obrońca zanotował bardzo niefortunne samobójcze trafienie i znów był remis. Więcej goli już nie padło. W 67. minucie Ivan Martin Gomez – hiszpański napastnik wszedł z ławki i wniósł trochę ożywienia – „główkował” w słupek.

ODRA OPOLE – WIGRY SUWAŁKI 2:2 (1:1)

0:1 Kwaśniewski 13'

1:1 Rybicki 32'