Odra Opole – Wigry Suwałki 0:0

2018-04-16 08:56:00
W meczu 26. kolejki rozgrywek Nice 1 Ligi, Odra mimo stworzenia wielu dobrych szans bezbramkowo zremisowała z rywalem z Suwałk.

Już po kilkudziesięciu sekundach od pierwszego gwizdka, który rozbrzmiał o symbolicznej godzinie 19:45, piłkarze beniaminka mogli objąć prowadzenie, ale z kilku metrów pomylił się Skrzypczak. W 9. minucie odpowiedzieli goście. Mariusz Rybicki zakończył swój rajd niecelnym uderzeniem. Z kolei w 23. minucie Mateusz Bodzioch w ostatniej chwili zastopował Damiana Gąskę.

W 28. minucie powinno być 1:0. Hieronim Zoch obronił jednak najpierw strzał Ledecky’ego, a następnie dobitkę Rafała Brusiły. W 32. minucie piłki do siatki nie zdołali skierować Ledecky i Skrzypczak. W 36. minucie głową uderzył najlepszy snajper suwalczan, Patryk Klimala, a piłka nieznacznie minęła naszą bramkę. W 58. minucie Ledecky znalazł się sam na sam z golkiperem Wigier, wycofał futbolówkę do „Skrzypy”, ale ten uderzył nie dość dobrze.

W 58. minucie pięknie przymierzył Robert Trznadel. Piłka odbiła się od słupka! Do siatki skierować ją próbował jeszcze Marcin Wodecki, ale kapitalną interwencją błysnął Zoch. Między 60. a 63. minutą mylili się Skrzypczak i wprowadzony tym razem z ławki Tomas Mikinicz. W 65. minucie szczęścia próbował Klimala, lecz górą był Kuchta. Jeszcze w ostatnim kwadransie gospodarze próbowali zdobyć tę „złotą” bramkę. Skrzypczak szukał szczęścia nawet przewrotką, ale go nie znalazł.

Żółte kartki: Peroński, Kowalski.

Sędziował Sebastian Tarnowski (Wrocław).

Odra Opole: Kuchta – Trznadel, Kowalski, Bodzioch, Winiarczyk – Brusiło (60' Mikinicz), Peroński (67' Habusta), Bonecki (70' Niziołek), Wodecki – Skrzypczak, Ledecky.

Wigry Suwałki: Zoch – Kwaśniewski, Remisz, Żyro, Bogusz – Sokołowski, Radecki – Pyłypczuk (67' Obst), Gąska, Rybicki – Klimala.

Autor: Odra Opole, Fot. Odra Opole