Odra Opole – Stomil Olsztyn 2:4

2018-05-10 12:35:00
Odra Opole zanotowała dwunasty mecz z rzędu bez wygranej w lidze. Tym razem beniaminek przegrał u siebie ze Stomilem Olsztyn 2:4.

Już w 5. minucie goście otworzyli wynik za sprawą Piotra Głowackiego. Stomil Olsztyn po bramce cofnął się na własną połowę i czekał na okazję do kontry. Odra miała optyczną przewagę, ale niewiele z niej wynikało.

W 45. minucie Stomil strzelił drugiego gola, a na listę strzelców wpisał się niezawodny Siemaszko. Druga połowa zaczęła się od trzeciego gola dla przyjezdnych. 11 gola w tym sezonie strzelił najlepszy strzelec „Dumy Warmii” – Siemaszko.

W 60. minucie gola na 0:4 strzelił Paweł Głowacki po uderzeniu z rzutu wolnego. Kilka minut później na listę strzelców wpisał się Skrzypczak, który głową pokonał Leszczyńskiego.

Na pięć minut przed końcem, sam na sam z bramkarzem Odry wyszedł Ramirez, ale nie zdołał go pokonać. Strzelanie na Oleskiej zakończył Mikinicz, który zmniejszył rozmiary porażki do 2:4.

Odra Opole – Stomil Olsztyn 2:4 (0:2)

0:1  Piotr Głowacki 5’

0:2 Siemaszko, 45’

0:3 Siemaszko 50’

0:4 Piotr Głowacki, 60

1:4 Skrzypczak, 64’

2:4 Mikinicz 88’

Żółte kartki: Wepa, Peroński, Trznadel.

Sędziował Sebastian Jarzębak (Bytom).

Odra Opole: Weinzettel – Trznadel, Kowalski, Bodzioch, Brusiło – Peroński, Wepa (46’ Niziołek) – Wodecki (68’ Maćczak), Bonecki, Marzec (58’ Mikinicz) – Skrzypczak.

Stomil Olsztyn: Leszczyński – Kubań, Baranowski, Sołowiej, Szywacz – Tanczyk (68’ Zając), Paweł Głowacki, W. Biedrzycki, Lech (55’ Ramirez), Piotr Głowacki – Siemaszko (82’ Karankiewicz).