Odra Opole – Puszcza Niepołomice 0:0

2018-03-10 23:40:00
Czwarty raz w historii spotkały się ze sobą drużyny Odry Opole i Puszczy Niepołomice. Po raz czwarty starcie obu ekip zakończyło się podziałem punktów. We wcześniejszych spotkaniach padał wynik 1:1 natomiast sobotnie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Pierwsza połowa należała do Odry. W 5. minucie mocny strzał oddał czeski stoper Vaclav Cverna. Piłka leciała w światło bramki, ale trafiła w Mateusza Czyżyckiego. Kilka akcji opolan w pierwszej odsłonie mogło się podobać. W 25. minucie groźny strzał prawą nogą oddał Łukasz Winiarczyk. Bramkarz Puszczy Marcin Staniszewski zdołał jednak dotknąć futbolówkę i ta przeleciała nad poprzeczką. Trzy minuty później niebiesko-czerwoni mieli chyba najlepszą okazję do zdobycia bramki. Po ładnej akcji z prawej strony dośrodkował Rafał Brusiło, a z 10 metrów główkował Szymon Skrzypczak. Piłka przeleciała tuż koło słupka.

 

Premierowe minuty drugiej odsłony również należały do gospodarzy. Mądrze grający w defensywie zespół z Małopolski nie dopuszczał jednak do zbyt dużego zagrożenia na własnym przedpolu. W 47. minucie z bocznej części pola karnego uderzał Skrzypczak, ale piłka przeleciała koło słupka. W 52. minucie gracze z Opola reklamowali, że po dośrodkowaniu Brusiły z prawej strony jeden z rywali zagrał piłkę ręką. Arbiter nie zdecydował się jednak na podyktowanie jedenastki.

 

W 62. minucie przyjezdni byli najbliżej szczęścia. Po podaniu z prawej strony piłkę dotknął Marcin Orłowski, ale ta przeleciała koło słupka. Za chwilę po dośrodkowaniu Rafała Niziołka dobrze w górę wyszedł Cverna, ale źle trafił w piłkę i szansa przepadła. Jeszcze w 85. minucie groźnie strzelał wprowadzony do gry z ławki rezerwowych Filip Żagiel. Jego strzał został jednak zablokowany.

 

ODRA OPOLE – PUSZCZA NIEPOŁOMICE 0:0

 

Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).

 

Żółte kartki: Czyżycki, Cverna, Peroński, Mikinic – Domański, Stefanik.

 

Odra: Kuchta – Brusiło, Cverna, Bodzioch, Winiarczyk – Mikinic, Habusta, Czyżycki (65’ Peroński),  Niziołek, Wodecki (65’ Żagiel) – Skrzypczak (79’ Maćczak).

 

Puszcza: Staniszewski – Lepiarz, Stawarczyk, Czarny, Mikołajczyk – Fryc (89’ Żurek), Stępień, Stefanik, Domański (84’ Nowak), Drzazga (67’ Ryndak) – Orłowski.

 

Autor: Odry Opole, Fot. Odry Opole