Odra Opole - GKS Tychy. Transmisja w Polsacie Sport

2018-07-21 09:07:00
Po przerwie wakacyjnej do rywalizacji w Fortuna 1. Lidze powracają zespoły Odry Opole i GKS Tychy. Obie drużyny poprzednio spotkały się ze sobą zaledwie 41 dni temu. Wtedy górą byli tyszanie. Czy tym razem lepsza okaże się ekipa z Opola? Transmisja meczu Odra Opole - GKS Tychy w Polsacie Sport.

Nieco ponad miesiąc temu zakończył się poprzedni sezon, wtedy jeszcze Nice 1 Ligi. Już w sobotę piłkarze Odry Opole i GKS Tychy ponownie wybiegną na murawę, by powalczyć o pierwsze ligowe punkty. Poprzednie starcie tych ekip miało miejsce 27 maja w Tychach, gdzie gospodarze pewnie wygrali 3:0. W rundzie jesiennej lepsi okazali się za to opolanie pokonując rywali 1:0.

 

Włodarze Odry zdecydowali się na solidne wietrzenie szatni. Z drużyną pożegnało się aż dwunastu piłkarzy. W ich miejsce zakontraktowano dziewięciu nowych, głównie młodych graczy a także rozszerzono sztab szkoleniowy. W okresie przygotowawczym opolanie rozegrali pięć sparingów, po których ciężko określić ich aktualną dyspozycję. Podopieczni trenera Mariusza Rumaka odnieśli zaledwie jedno zwycięstwo (1:0 z Puszczą Niepołomice), trzykrotnie musieli uznać wyższość rywala (2:3 z SFC Opava, 1:2 z Ruchem Chorzów i 0:1 z MFK Karvina), a także zanotowali jeden zremisowali z GKS Bełchatów.

 

Nieco inaczej wygląda sytuacja w Tychach. Mimo sporego zainteresowania wyróżniającymi się zawodnikami GKS po poprzednim sezonie zarząd zdecydował się zawalczyć o utrzymanie składu w niezmienionym składzie. Do drużyny dołączyło tylko trzech nowych, ale doświadczonych graczy Marcin Kowalczyk, Sebastian Steblecki i Piotr Giel. Tyszanie pod koniec poprzednich rozgrywek prezentowali się bardzo dobrze i niewiele brakowało, a włączyliby się do walki o awans do Lotto Ekstraklasy. Mecze kontrolne wskazują na to, że podopieczni trenera Ryszarda Tarasiewicza utrzymali wysoką formę i są bardzo dobrze przygotowani do sezonu. Aż cztery z sześciu sparingów, w których padło aż dziewiętnaście bramek dla GKS zakończyły się jego zwycięstwem. Wiadomo, że w meczu z Odrą nie zagrają Nikolas Wróblewski i Piotr Ćwielong, którzy zmagają się z kontuzjami.

 

Która z drużyn w sobotni wieczór będzie mogła cieszyć się z pierwszej zdobyczy punktowej w sezonie 2018/2019?

 

Transmisja meczu Odra Opole - GKS Tychy od godz. 17.30 w Polsacie Sport.

Autor: Polsat Sport, Fot. Odra Opole