Odra Opole – GKS Tychy 2:1

2018-07-22 00:09:00
Odra Opole pokonała przed własną publicznością GKS Tychy 2:1.

Już w 3. Minucie bliscy zdobycia gola byli goście. Steblecki minął Bodziocha i huknął na bramkę, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Pierwszy kwadrans meczu mógł zakończyć się bramką dla Odry.  Moder wbiegł do podania Rybickiego z lewej strony "szesnastki", ale nie zdołał trafić czysto w piłkę z kilku metrów.

To jednak tyszanie objęli prowadzenie w 27. minucie meczu. Bernhardt dograł do wbiegającego Zapolnika, a ten nie dał szans Szromikowi. Minutę później mogło być 1:1, ale strzał Rybickiego kapitalnie obronił Jałocha. W 34. minucie gracze Ryszarda Tarasiewicza mogli podwyższyć wynik spotkania. W zamieszaniu w polu karnym strzał oddał Piątek, a piłkę wyłapał bramkarz Odry. Tuż przed przerwą w dogodnej sytuacji znalazł się Baranowski, jednak uderzył w boczną siatkę.

Po zmianie stron szybko wyrównała Odra. Strzelał Rybicki, piłkę wypuścił Jałocha, a do bramki skierował ją Czyżycki. W 65. minucie blisko gola samobójczego byli gracze z Tychów po interwencji obrońcy we własnym polu karnym. Pięć minut przed końcowym gwizdkiem z wolnego uderzał Grzeszczyk. Strzał z najwyższym trudem obronił Szromik. W doliczonym czasie gry padła zwycięska bramka dla Odry. W pole karne zagrał Bonecki, a wślizgiem swojego debiutanckiego gola zdobył Martín!

ODRA OPOLE – GKS TYCHY 2:1 (0:1)

0:1 Zapolnik 27’

1:1 Czyżycki 50’

2:1 Martín 90’

Sędziował: Mariusz Korpalski (Toruń).

ODRA OPOLE:  Szromnik – Szota, Baranowski, Bodzioch, Winiarczyk – Janus, Niziołek, Habusta, Czyżycki (73’ Martín), Rybicki (69’ Mikinič) – Moder (81’ Bonecki).

GKS TYCHY: Jałocha – Biernat, Kowalczyk, Tanżyna – Grzybek, Piątek (90’ Staniucha), Daniel, Steblecki (73’ Bogusławski), Grzeszczyk, Bernhardt – Zapolnik (85’ Giel).